سالاری، رئیس علوم پزشکی گیلان:
۳۰ درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های گیلان مسافرند
۲۲ مرداد ۹۹ - ۱۴:۱۹ چاپ

۲۷۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان های گیلان بستری هستند که حدود ۳۰ درصد از این بیماران مسافران هستند.

۳۰ درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های گیلان مسافرند

کلانشهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز گفت: در ۶ هفته گذشته تعداد بیماران کرونایی گیلان از ۱۵۰ نفر به ۲۷۰ نفر افزایش یافته است که از این تعداد حدود ۳۰ درصد افرادی هستند که مسافرند .

ارسلان سالاری با بیان اینکه میانگین پذیرش بیماران در بیمارستان های گیلان بین ۶۰ تا ۷۰ درصد و میانگین ترخیص بیماران هم همین اندازه است گفت: در دوهفته گذشته تعداد بیماران مبتلا به کرونا دراستان ثابت مانده است.

وی با انتقاد از مردم به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی و ساده انگاری این مسئله حیاتی افزود: متاسفانه در گیلان حدود ۷۰ درصد دستور العمل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و این در حالیست که برای شکست کامل کرونا، باید این رقم به ۸۵ درصد برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به کمبود ماسک در استان هم اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم با افزایش میزان تولید ماسک در استان و وارد کردن ماسک از استان های دیگر این کمبود جبران شود ومردم راحت تر به ماسک دسترسی داشته باشند.

ارسلان سالاری تصریح کرد: علاوه بر رفع کمبود ماسک در استان، در تلاشیم تا از طریق سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، برای گروه های آسیب پذیرهم، ماسک با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنیم.


صداوسیما