سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:

سهمیه بندی بنزین تغییر خواهد کرد


۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۰۰:۱۲ | کد خبر: ۸۵۱۷ چاپ

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد که بنا به آمارهای موجود ۵۰ درصد خانوارهای ایرانی فاقد خودرو هستند و برخی دیگر از خانوارها چندین خودرو دارند، در این طرح شرایط برای استفاده افراد فاقد خودرو از یارانه انرژی فراهم می‌شود.

سهمیه بندی بنزین تغییر خواهد کرد

کلانشهر: مالک شریعتی با حضور در برنامه تلویزیونی با اشاره به جزئیات طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین اظهار کرد: در طرح جدید مجلس قیمت بنزین تغییر نخواهد کرد، اما در نحوه تخصیص آن تغییراتی خواهیم داشت به این صورت که سهمیه بندی از خودرو به فرد تغییر خواهد کرد که این موضوع در ابتدا نیازمند تصویب نمایندگان مجلس است و پس آز ان در شورای نگهبان مطرح خواهد شد.

اختصاص سهمیه بنزین به همه

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: بنا به آمارهای موجود ۵۰ درصد خانوارهای ایرانی فاقد خودرو هستند و برخی دیگر از خانوارها چندین خودرو دارند، در این طرح شرایط برای استفاده افراد فاقد خودرو از یارانه انرژی فراهم می‌شود.

میزان سهمیه چقدر است؟

وی افزود: برآورد می‌شود که میزان سهمیه در نظر گرفته شده ۰.۷ لیتر یا ۰.۸ لیتر در روز به ازای هر کد تخصیص یابد و در کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ شود، که می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند و در صورت عدم استفاده در یک سامانه معین سهمیه سوخت خود را به فروشند.

جزئیات فروش یا سرمایه گذاری سهمیه بنزین

شریعتی ادامه داد: قیمت سوخت در سامانه زیر ۳ هزار تومان در نظر گرفته شده و در صورتی که سرپرست خانوار نخواست سهیمه خود را بفروشد در پایان ماه به دولت برای صادرات واگذار می‌شود و از این طریق مابه‌التفاوت آن را روی کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ می‌شود تا خود افراد سرپرست نحوه استفاده از آن را مدیریت کنند.


رکنا

نظرات شما:

ف 24 مرداد 1399 ساعت 07:05

چه طرح مسخره ای..گرون کردن برای دیگران معیشتی واریز کردن حالا هم میخوان سهمیه بنزینو به ماشین ندارا بدن .ایا همه ی یارانه هایی که با اصناف و اشخاص مختلف میدن به سرپرست های خانوار های دیگر واریز میکنن!!؟؟

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code