معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی 40 هزار طرح عمرانی محرومیت زدا در گیلان همزمان با دهه فجر


۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۰:۰۰ | کد خبر: ۸۵۴ چاپ
آغاز عملیات اجرایی 40 هزار طرح عمرانی محرومیت زدا در گیلان همزمان با دهه فجر

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، از آغاز عملیات اجرایی 40 هزار طرح عمرانی محرومیت زدا همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد و متذکر شد: حدود 14 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح ها در گیلان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سردار حسین مصطفی پور در نشست اعلام برنامه های سپاه قدس استان گیلان به مناسبت بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی، شعار دهه فجر امسال را «افتخار به گذشته؛ امید به آینده» دانست و اظهار کرد: همه ما به عملکرد انقلابی نظام افتخار می کنیم و امیدواریم با تلاش مجاهدانه و انقلابی این امانت را به دست صاحب امر برسانیم.

وی ادامه داد: نهال انقلاب که با تلاش های امام خمینی(ره) در بهمن 57 کاشته شد، امروز به درختی تناور تبدیل شده و خیرات و برکات آن نه تنها در داخل کشور، بلکه در جهان نمود پیدا کرده و تحسین همگان را برانگیخته است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان استقلال را گمشده کشورهای جهان سوم دانست و عنوان کرد: دستیابی به استقلال در همه عرصه ها یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در این دوران چهل ساله است. بعد از پیروزی انقلاب دوران تعیین تکلیف ابرقدرت ها برای شخص اول مملکت تمام شد و ملت ایران برای خودشان تصمیم می گیرند و حرکت می کنند.

مصطفی پور جمهوری اسلامی را یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: مردم ایران بعد از هزاران سال حکومت پادشاهی به جمهوری رسیدند و بر سرنوشت خود حاکم شدند.

وی خودباوری و شکوفایی استعدادهای داخلی را سومین دستاورد انقلاب دانست و اضافه کرد: قبل از انقلاب بیش از 50 هزار مستشار آمریکایی در کشور حضور داشتند و برای ما برنامه ریزی و تصمیم گیری می کردند و جوانان ما فضایی برای شکوفایی نداشتند، اما بعد از انقلاب و در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم که همین جوانان چقدر توانمند و از خود گذشته هستند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به خسارت های مالی و جانی ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی، یادآور شد: دفاع مقدس برای ما دستاوردی حیاتی و بزرگ محسوب می شود، زیرا حتی یک وجب از خاک کشور جدا نشد و با تجربه ای که به دست آوردیم به قدرت بازدارندگی رسیدیم و جزو معدود کشورهایی هستیم که بدون نیاز به ابرقدرت ها امنیت پایدار داریم و احدی نمی تواند نگاه چپ به کشور ما کنند.

وی با بیان اینکه رشد توان سازندگی و پیشرفت های علمی به برکت انقلاب اسلامی در ایران محقق شده است، عنوان کرد: امروز با تکیه بر استعدادهای داخلی جزو کشورهای برتر منطقه و دنیا هستیم و این در حالی است که همواره سخت ترین و ظالمانه ترین تحریم ها علیه ایران برقرار بوده و هیچ کشوری چنین موقعیتی را تجربه نکرده است. بنا به اذعان کارشناسان غربی کشورهای اروپایی هم در مقابل این تحریم ها کمتر از یکسال دوام می آورند، اما ایران چهار دهه مقاومت کرده و پیشرفت های کشور در فضای تحریم و ترمیم خرابی های بعد از جنگ به دست آمده است.

مصطفی پور با بیان اینکه مراسمات فرهنگی، ملی و مذهبی بعد از انقلاب احیا شد، اظهار کرد: امروز انقلاب به منطقه و جهان صادر شده و کشورهای منطقه با الگو گرفتن از ایران موجب افول قدرت استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی شده اند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به عملکرد سپاه در چهار دهه گذشته، تاکید کرد: سپاه یکی از تاثیرگذارترین نهادهای انقلاب بوده و در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کرده است. سپاه قدس استان گیلان نیز فداکاری ها و ایثارگری های بی نظیری در دوران دفاع مقدس داشته و هشت هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است. امروز نیز بیش از 600 هزار نفر از آحاد مردم توسط سپاه قدس گیلان در قالب بسیج مردمی سازماندهی شده اند که نعمت بزرگی است.

وی ایجاد امنیت در استان را یکی از دستاوردهای سپاه قدس دانست و بیان کرد: حضور نیروهای مردمی همه جا را برای دشمن ناامن کرده است. رویکرد انقلاب اسلامی تکیه بر حضور و توانایی مردم است و اگر قرار است از انقلاب پاسداری کنیم باید بر صبغه مردمی آن تاکید داشته باشیم.

مصطفی پور با اشاره به نقش آفرینی های سیاسی و فرهنگی سپاه قدس گیلان، یادآور شد: سپاه قدس یک قدرت نرم در عرصه تهاجم فرهنگی ایجاد کرده و به دنبال نهادینه کردن آرمان های امام و شهدا و دفاع مقدس است. سالانه به صورت میانگین 700 یادواره شهدا در استان برگزار می شود و در سال 95 اولین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان را برگزار کردیم و در این عرصه جزو پنج استان برتر کشور هستیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان از چاپ 86 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس و 13 عنوان با موضوع زندگینامه شهدای مدافع حرم توسط سپاه قدس خبر داد و تاکید کرد: راهیان نور یکی از بزرگترین کارهای فرهنگی بعد از انقلاب و دفاع مقدس است. سالانه به صورت میانگین 30 هزار نفر از اقشار مختلف مردم گیلان به مناطق عملیاتی غرب و جنوب اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه دو بعد دفاعی و امنیتی و فرهنگی و تربیتی همواره مد نظر سپاه بوده است، افزود: راهیان نور هر دو بعد را تقویت می کند. اگر فرهنگ ایثار و شهادت در کشور ما نهادینه و مردم با آرمان های شهدا آشنا شوند، در برابر همه تهاجمات خواهیم ایستاد و انقلاب بیمه خواهد شد، زیرا شهدا ترجمان امروزی آیات و روایات هستند و باید هنرمندانه از جاذبه خون شهدا استفاده کنیم.

مصطفی پور سازماندهی زوار خارجی مراسم فرهنگی پیاده روی اربعین را یکی دیگر از دستاوردهای سپاه قدس گیلان دانست و خاطرنشان کرد: خدمت رسانی و محرومیت زدایی در دستور کار سپاه قرار دارد لذا در حوادث ناگوار مانند زلزله، سیل و برف سپاه همواره از همه ظرفیت های خود برای کمک به مردم استفاده کرده است. رساندن خدمات زیرساختی نظام به مردم مانند آب و برق و گاز در قالب «اردوهای جهادی» نیز توسط سپاه صورت می گیرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان از ساخت یک هزار واحد مسکن محرومان در سال گذشته و یک هزار در سال جاری توسط سپاه خبر داد و گفت: سپاه قدس گیلان با احداث 85 سالن ورزشی 450 مترمربعی و 20 سالن بزرگ ورزشی به بالا بردن زیرساخت ورزشی استان کمک کرده است.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه های سپاه قدس گیلان در ایام الله دهه فجر از فردا، 12 بهمن در استان شروع می شود، تصریح کرد: مراسم استقبال نمادین از لحظه ورود امام خمینی(ره) در فرودگاه سردار جنگل رشت، رژه خودرویی و موتوری، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در سراسر استان و ویزیت رایگان بسیج پزشکان از جمله این برنامه هاست.

مصطفی پور از آغاز عملیات اجرایی 40 هزار طرح عمرانی محرومیت زدا همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد و متذکر شد: حدود 14 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح ها در گیلان هزینه شده است. همچنین افتتاح ساختمان 6 حوزه مقاومت، افتتاح 30 واحد مسکن محرومین، افتتاح فاز نخست مجموعه اردوگاهی راهیان نور در اهواز با زیربنای دو هزار مترمربع و اعتبار سه میلیارد تومان، افتتاح دو پل روستایی در فومن و املش، افتتاح ساختمان آموزشی سپاه با اعتبار دو میلیارد و یکصد میلیون تومان، ساخت پنج خانه عالم روستایی و اجرای طرح آبرسانی به یک روستا در دهه فجر انجام می شود.

وی همچنین از برگزاری افتتاحیه جشنواره عکس و شعر در 16 بهمن ماه، همایش تبیین و گفتمان سازی دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در 17 بهمن ماه، جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس در 21 بهمن ماه و جشن نورافشانی دهه فجر در 22 بهمن ماه خبر داد و عنوان کرد: بیش از 60 برنامه شاخص توسط سپاه قدس در ایام الله دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در استان برگزار می شود.

نظر شما:

security code