دوره آموزش سربازی تا چه زمانی یک ماهه است؟

رئیس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: مدت دوره آموزشی سربازی برای مشمولان اعزامی مهر ماه نیز یک ماه خواهد بود.

کلانشهر: امیر غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: همان طور که قبلا اعلام شده بود در پی شیوع کرونا در کشور مدت دوره آموزش نظامی سربازان به یک ماه کاهش یافت که این وضعیت فعلا در شش ماهه نخست سال جاری اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه مدت دوره آموزش نظامی برای مشمولان اعزامی شهریور و مهر ماه نیز یک ماه خواهد بود، گفت: برای پس از این دوره هنوز تصمیمی اتخاذ نشده، اما پس از اتخاذ تصمیم‌های لازم جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

به گفته رحیمی پور، این مدت یک ماهه ممکن است با احتساب تعطیلات در برخی از یگان‌ها چند روزی اضافه شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیرو‌های مسلح با تأکید بر اینکه تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حین و پس از اعزام مشمولان به دوره آموزشی و نیز در طول خدمت رعایت شده و ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز بر اجرای آن نظارت دارد، گفت: خوشبختانه گزارش‌هایی که از نرخ ابتلا به کرونا داشته‌ایم در بسیاری از مراکز صفر و در برخی از مراکز نیز کمتر از نرخ ابتلا در سطح جامعه بوده است.

رحیمی پور در مورد پیشنهاد بکارگیری سربازان حوزه پزشکی و پیراپزشکی در مراکز درمانی مقابله با کرونا گفت: این موضوع جدید نیست. سال‌ها است که مشمولان سربازی رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و... در رشته‌های مرتبط خودشان در بیمارستان‌ها فعال هستند و در دوره شیوع کرونا نیز این عزیزان در کنار کادر درمان حضور داشتند.


باشگاه خبرنگاران جوان