سالاری؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور:

در هیچ عرصه ای شفافیت فعالیت اقتصادی به اندازه بورس نیست


۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۳:۲۶ | کد خبر: ۸۵۶۳ چاپ
در هیچ عرصه ای شفافیت فعالیت اقتصادی به اندازه بورس نیست

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ورود شرکت‌های تابعه این سازمان به بورس و رقابتی شدن استخدام و انتصاب مدیران را از مهمترین اقدامات انجام شده برای افزایش شفافیت دانست.

کلانشهر: مصطفی سالاری در مراسم رونمایی از سامانه‌های شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: ورود شرکت‌های تابعه این سازمان به بورس گام بلندی برای افزایش شفافیت در حوزه سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی است و در هیچ عرصه‌ای شفافیت فعالیت اقتصادی به اندازه بورس نیست.

وی از افزایش شفافیت در فرآیندهای مدیریتی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: در فعالیت‌ها و برنامه‌های کاری سازمان تامین اجتماعی تقسیم وظایف و زمان دقیق شروع و تکمیل کارها با شفافیت مورد توجه قرار دارد و امکان بررسی و ارزیابی دقیق و پاسخگویی نیز به نحو مطلوب فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه برگزاری آزمون‌های مدیران آینده را از اقدامات موفق این سازمان در زمینه شناسائی بهترین نیروها برای انتصاب در مسئولیت‌های مدیریتی دانست و اظهار کرد: انتصابات بیش از آنچه به آن می‌پردازیم مهم است و اگر مدیران را مبتنی بر رقابت و شایسته سالاری منصوب کنیم، امکان ایجاد تحول مثبت و اجرای موفق برنامه‌ها در سازمان فراهم می‌شود. در سال جاری ۳۰۰ انتصاب مدیریتی طی سال جاری داشته‌ایم که همه آنها از طریق آزمون سازمان سنجش و کانونهای ارزیابی انجام شده است.

سالاری ایجاد فضای رقابتی و شفاف در استخدام نیرو را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سازمان تامین اجتماعی برشمرد و گفت: استخدام در این سازمان تنها مبتنی بر رقابت و آزمون انجام می‌شود و در روزهای آینده ۴۰۰۰ نفر به همین طریق جذب می‌شوند.

وی راه‌اندازی بورس املاک و انجام معاملات املاک از طریق بورس را اقدامی بسیار مهم در راستای افزایش شفافیت و مقابله با فساد دانست و گفت: امیدواریم به جایی برسیم که همه کارهای ما قابل ارزیابی باشد و امکان پاسخگویی کامل فراهم شود.


ایسنا