فرمانده انتظامی شهرستان رشت:

بمب گذاری در خیابان مطهری را تکذیب می کنیم


۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۶:۴۳ | کد خبر: ۸۶۲۳ چاپ
بمب گذاری در خیابان مطهری را تکذیب می کنیم

از ظهر امروز خبری مبنی بر بمب‌گذاری در خیابان مطهری رشت میان مردم نقل می‌شد اما هیچکدام از مقام‌های رسمی تا پیش از مصاحبه فرمانده انتظامی رشت این خبر را تایید یا تکذیب نکردند.

کلانشهر: پیگیری‌های کلانشهر نیز برای مشخص کردن صحت این موضوع نتیجه‌بخش نبود و هیچکدام از مقامات شهری و استانی به این خبر واکنش مشخصی نشان ندادند.
اگرچه برخی از رسانه‌ها به‌سرعت با تکیه بر «منابع آگاه» و مشخص نکردن مرجع این منابع اقدام به خبررسانی کردند، اما کلانشهر تا تکذیب این خبر از جانب یک مقام معتبر، خبر ظهر امروز را منتشر نکرد تا بتواند به منبعی قابل ذکر استناد کند.

در ادامه مصاحبه سرهنگ علی رمضانی، فرمانده انتظامی رشت را می‌خوانید:

فرمانده انتظامی شهرستان رشت شایعه بمب‌گذاری در خیابان شهید مطهری رشت را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "علی رمضانی" در تشریح این خبر گفت: ظهر امروز شایعاتی مبنی بر بمب‌گذاری در خیابان شهید مطهری رشت و حضور پلیس برای تخلیه واحدهای مسکونی در فضای مجازی منتشر شد که این موضوع اساسا کذب بوده و حضور مأموران انتظامی در محل مذکور، به دلیل رسیدگی به پرونده دستگیری قاچاقچیان عتیقه و کشف اقلام و تجهیزات حفاری غیرمجاز بوده است.

وی با انتقاد از انتشار اخبار کذب در فضای مجازی و تشویش اذهان عمومی خاطرنشان کرد: مأموران انتظامی برابر وظایف خود همه روزه در اقصی نقاط مختلف شهر به اجرای مأموریت‌ می‌پردازند و حضور نیروها و عوامل گشت انتظامی در محل دستگیری، کشف یا وقوع جرم، امری عادی و اجتناب‌ناپذیر است.

این مقام انتظامی ضمن تأیید عملیات دستگیری چهار متهم در خیابان مطهری شهر رشت خاطرنشان کرد: موضوع بمب گذاری اساسا کذب بوده و ترک منازل مسکونی توسط شهروندان نیز جهت جلوگیری از بروز حوادث احتمالی صورت پذیرفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت در پایان از عزم جدی پلیس برای شناسایی و برخورد با عوامل انتشار این شایعه خبر داد و گفت: نیروی انتظامی برای تأمین امنیت و آسایش ذهنی و عینی شهروندان از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهد کرد و از شهروندان عزیز نیز انتظار داریم به شایعات بی اساس، توجه نکنند.