رئیس کمیته ملی المپیک گفت: نباید فراموش کرد که دولت طی هفت سال فعالیت خود علاوه بر تامین نیازهای اساسی جامعه، برای توسعه عمرانی و آبادانی کشور گام‌های بسیار بلندی برداشته و به عبارتی کارآمدی و لیاقت خود را به اثبات رسانده است.

دولت کارآمدی و لیاقت خود را به اثبات رسانده است

کلانشهر: «سیدرضا صالحی امیری» در آغاز هفته دولت در بازدید و دیدار با مدیرعامل خبرگزاری ایرنا مهم‌ترین رسالت دولت در شرایط سخت فعلی را انسجام درونی،  کارآمدی حداکثری برای آحاد مردم و اعتماد سازی برشمرد.

وی که بزرگترین سرمایه اجتماعی دولت را در اعتماد، رضایت و مشارکت عمومی دانست، گفت: دولت می‌تواند با وجود انبوه ‌چالش‌های موجود با موتور اعتماد اجتماعی بر قله‌های توسعه صعود کند.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل خواهند کرد، اما تبعیض، شکاف و بی‌عدالتی را برنمی‌تابند و مساله اصلی نارضایتی نیست، تبعیض و شکاف است.

صالحی امیری دربخش دیگری اظهار داشت: تلاش‌های دولت در سخت‌ترین شرایط نظام سیاسی طی ۴۰ سال گذشته تا امروز رقم می‌خورد.  دولت با تامین نیازهای اساسی جامعه یعنی خوراک، پوشاک، انرژی (آب و برق) مسکن، بهداشت و آموزش شرایطی را فراهم کرده است که همه آحاد ملت به حداقل‌های لازم دسترسی داشته باشند.

وی متذکر شد که نباید فراموش کنیم علاوه بر مواردی که گفته شد، دولت با تخصیص ۵۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه عمرانی و آبادانی گام‌های بسیار بلندی برای زیرساخت‌های کشور برداشته است.

رئیس ان. او. سی ایران گفت: مهمتر از همه با تامین یارانه‌ها برای ۶ دهک نیازمند جامعه و همچنین تامین نیازهای خانواده بزرگ کمیته امداد و بهزیستی و تامین حقوق  و منابع کارمندان و کارکنان دولت، نیروهای مسلح، بازنشستگان و همچنین تامین نیازهای اساسی کشور و همزمان توجه ویژه به توزیع عادلانه درآمدها از طریق ایجاد ساز و کار مالیات بر درآمدها و سایر ساز و کار اقتصادی، کارآمدی و لیاقت خود را به اثبات رسانده است.

قضاوت آگاهانه و واقع بینانه به دولت داشته باشیم

صالحی امیری معتقد است که چالش اصلی دولت نداشتن توانایی اقناع افکار عمومی در خصوص عملکرد خودش است. انصاف، اخلاق و عدالت حکم می کند قضاوت آگاهانه و واقع بینانه به دولت داشته باشیم.

وی ادامه داد: دولت در سخت‌ترین شرایط ممکن توانست از بحران‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی عبور کند. آینده نزدیک است و همگان شاهد خواهند بود که دولت و ملت پیروز و سرافراز و دشمنان ملت خوار و ذلیل می‌شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت یازدهم می‌گوید: ما از تونل‌های تاریک عبور کرده و به سمت قله‌های روشن و پیروزی در حال حرکت هستیم. دشمن همه ظرفیت‌های ممکن را برای شکست ملت به کار گرفته است که از آن به بی‌رحمانه‌ترین تاریخ ذکر می‌شود. اما دولت با انسجام تدبیر و مقاومت از این چالش‌ها عبور کرده و در آینده نزدیک چراغ روشن امید در کشور روشن خواهد شد.

صالحی امیری افزود: تنها راه اغنا و افکار عمومی را شفاف‌سازی عنوان کرد و گفت: انتظار مردم از ایرنا هم فراتر از اطلاع‌رسانی یعنی اغناسازی است.

مردم مَحرم‌ترین قشر برای شفاف‌سازی با نتیجه سالم‌سازی باشند

وی ادامه داد: مبادا چند امر فساد در ورزش و منابع جریان محکوم به فساد را به خانواده بزرگ پاک‌دستان ورزشی تعمیم دهیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در گفت وگو با خبرنگاران ورزشی ایرنا مهم‌ترین نیاز امروز نسل جوان را نشاط، شادابی و امید به  آینده عنوان کرد و گفت: ورزش یکی از کانون‌های تولید و باز تولید نشاط اجتماعی است.

صالحی امیری همچنین درباره ماجرای قرارداد «مارک ویلموس» بار دیگر اظهار بی‌اطلاعی کرد و یادآور شد: درباره فوتبال هم تخصصی ندارم. اما نسخه شفابخش وضعیت موجود در کشور و بویژه ورزش و فوتبال را شفاف‌سازی به معنای واقعی می‌دانم.

وی درباره مفهوم شفاف‌سازی توضیح داد که  هرآنچه منابع و امکانات از داخل و خارج به فدراسیون‌ها وارد می‌شود و هر میزان که هزینه می‌شود، در قالب هر قراردادی به صورت شفاف به اطلاع افکار عمومی برسد. مردم مَحرم‌ترین قشر برای اطلاع از پرداخت‌ها،  هزینه‌ها و گردش‌های مالی فوتبال و ورزش ایران باشند.

رئیس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: تنها گزینه ممکن شفاف‌سازی با نتیجه سالم سازی است.


ایرنا