فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران:

بین ترخیص و پذیرش بیماران توازن برقرار شده است


۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۳:۲۹ | کد خبر: ۸۷۴۳ چاپ

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران، مشارکت در پویش "نذر سلامتی" را گامی موثر برای کنترل و مهار بیماری کرونا (کووید_۱۹) برشمرد.

بین ترخیص و پذیرش بیماران توازن برقرار شده است

کلانشهر: دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، در گفت‌وگوی زنده خبری بخش ۱۸،۳۰ شبکه تهران، از مراجعه ۵۴۰۰ نفر در شبانه‌روز گذشته به بخش‌های سرپایی مراکز بهداشتی و درمانی تهران خبر داد.

به گفته دکتر زالی از این مراجعان ۴۷۰ نفر با تشخیص کرونا، نیاز به بستری در بخش‌های بیمارستانی داشتند که ۱۲۳ نفر آنان در بخش‌های ویژه بستری شدند.

وی با ذکر این مطلب که ۴۲۰ نفر از بیماران بستری در روز گذشته از بیمارستان‌های تهران ترخیص شدند، یادآور شد: تا حدودی توازن بین ترخیص و پذیرش بیماران جدید برقرار شده است و امیدواریم که در روز‌های آتی نیز شاهد این توازن باشیم.

امسال نذوراتمان را نذر سلامتی دیگران کنیم / مشارکت در پویش نذر سلامتی گامی موثر برای مهار کرونا

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی پویش نذر سلامتی با هدف تهیه ماسک و اقلام بهداشتی برای نیازمندان و تامین تجهیزات بیمارستانی برای درمان بیماران کرونایی، از شهروندان تهرانی دعوت کرد تا با حرکتی مومنانه و ایثارگرانه با اهدای نذورات خود در این پویش مشارکت کنند.

به گفته دکتر زالی، همشهریان تهرانی برای اهدای نذورات خود می‌توانند از طریق کد #۷۰۰*۷۳۳* اقدام کنند که بخشی از این نذورات صرف تهیه اقلام حفاظتی و ماسک برای نیازمندان و اقشار محروم و بخش دیگری نیز صرف تامین تجهیزات پزشکی و بیمارستانی برای درمان بیماران کرونایی می‌شود.

تمدید دورکاری کارمندان در هفته دوم شهریور

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای کلان‌شهر تهران همچنین از تمدید دورکاری کارمندان در هفته دوم شهریور خبر داد و گفت: با توجه به مطالعات صورت‌گرفته استفاده مستمر از ماسک و همچنین کاهش ظرفیت کارکنان و دورکاری، دو عامل مهمی بوده است که در هفته‌های اخیر باعث کاهش آمار بستری بیماران و همچنین کاهش ترافیک حمل‌ونقل عمومی شده است.


تابناک