کرونا خشونت خانگی را ۳۰ درصد افزایش داده


۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۰:۴۰ | کد خبر: ۸۷۴۷ چاپ
کرونا خشونت خانگی را ۳۰ درصد افزایش داده

ویروس کرونا باعث افزایش خشونت خانگی – فیزیکی ۳۰ درصدی در جامعه شده است.

کلانشهر: مطالعات جدید نشان داده میزان سوءاستفاده فیزیکی و ضرب و شتم همسران در پی کرونا بسیار بیشتر از خشونت کلامی ظرف ۳ سال گذشته بوده است.

بنا بر آمارهای بدست آمده از بیمارستان‌های آمریکا بسیاری از زنان با زخم ناشی از ضرب وجرح به بیمارستان رجوع کرده و درخواست کمک داشته اند. این در حالی است که بنا بر گزارش پزشکان میزان جراحات وارده این زنان بیشتر و شدیدتر از موارد مشابه در سال های گذشته است.

لس آنجلس تایمز نیز گزارش داد آمار زنان آسیب دیده از خشونت خانگی در بیمارستان‌ها به شدت افزایش یافته و وضعیت نگران کننده‌‌ای بوجود آورده است.

با شیوع کرونا و شرایط قرنطینه برای اعضای خانواده نشان داده که اغلب مردان با همسران خود تندخویی کرده و باعث بروز درگیری‌های فیزیکی شده اند.

دکتر «بهاری خورانا» از بیمارستان بیرمنگام در این باره گفت: می‌دانیم که زنان زیادی در طول همه گیری کرونا مورد سوء استفاده و بدرفتاری از سوی همسرانشان قرار گرفته‌‌اند اما پزشکان به شدت درگیر همه گیری ویروس کرونا بوده و این مشکل در این میان به باد فراموشی سپرده شده است.

وی افزود: آسیب‌ها جدی بوده و نشان از مشت‌های مکرر، لگد و ضربات زیادی به ناحیه شکم و دیگر اندام‌ها بوده که می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

آمارها حاکی است که ۱۰ میلیون نفر در سال در سراسر دنیا قربانی خشونت خانگی هستند. در این میان زنان جوان، کم درآمد و اقلیت‌های قومی بیشتر دیده می‌شوند.


روزنامه ایران

نظر شما:

security code