۱۵ بیمار از ۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در گیلان، مسافرند

کلانشهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های گیلان بستری شدند، گفت: متاسفانه در برخی از پارک های مناطق مختلف استان شاهد چادر زدن مسافران بدون رعایت اصول بهداشت فردی هستیم.

ارسلان سالاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حضور مسافران در استان گیلان علیرغم توصیه های ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۳۵۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های دولتی و خصوصی شهرستان های گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های گیلان بستری شدند، تصریح کرد: متاسفانه ۱۵ نفر از این بیماران مسافرانی هستند که از سایر استان ها به گیلان سفر کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حضور این جمعیت زیاد از مسافران سایر استان ها در گیلان را نگران کننده دانست و گفت: متاسفانه در برخی از پارک های مناطق مختلف استان شاهد چادر زدن مسافران بدون رعایت اصول بهداشت فردی هستیم.

سالاری، از مسافران خواست از تجمعات بیش از حد در اماکن و پارک ها پرهیز کنند و ادامه داد: اصول بهداشتی از جمله ماسک زدن و شستن دست ها و فاصله گذاری فیزیکی جدی گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای مانند نارسایی قلبی و دیابت خواست در مراسم عزاداری شرکت نکنند و یادآور شد: افراد در صورت حضور در تجمعات روز عاشورا ماسک بزنند و فاصله دو متری را رعایت کنند تا بتوانیم بار بیماری کرونا در استان را کم کنیم.

 

* عکس آرشیوی است