نایب رئیس انجمن داروسازان ایران مطرح کرد؛
تکرار اتفاق ماسک برای واکسن آنفلوانزا
۱۶ شهریور ۹۹ - ۱۲:۴۳ چاپ
تکرار اتفاق ماسک برای واکسن آنفلوانزا

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، با اشاره به افزایش تقاضا برای واکسن آنفلوانزا، گفت: نگران هستیم که اتفاق ماسک برای واکسن آنفلوانزا تکرار شود.

کلانشهر: سید علی فاطمی، به وضعیت توزیع واکسن آنفلوانزا در سطح داروخانه های کشور اشاره کرد و افزود: شرکت های پخش برای سفارش واکسن به داروخانه ها آمده اند اما فعلا از توزیع خبری نیست.

وی با اشاره به افزایش تقاضا برای تهیه واکسن آنفلوانزا در کشور، گفت: متاسفانه سهمیه ای که برای هر داروخانه در نظر گرفته اند، می تواند جوابگوی نیاز پرسنل داروخانه باشد. زیرا، پرسنل داروخانه ها در مواجهه با مردم و بیماران قرار دارند و می بایست این واکسن را بزنند.

فاطمی با اشاره به اینکه حجم زیادی از واکسن از طریق معاونت بهداشت وزارت بهداشت به صورت رایگان در اختیار بیماران خاص قرار می گیرد، ادامه داد: مردم توقع دارند این واکسن را از داروخانه ها تهیه کنند، در حالی که شاید سهمیه هر داروخانه به ۱۰ عدد واکسن هم نرسد.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، گفت: در این شرایط، همان اتفاقی که برای ماسک در داروخانه ها افتاد، برای واکسن آنفلوانزا هم تکرا خواهد شد و با حجم زیادی از تقاضا و کمبود واکسن مواجه خواهیم شد.

فاطمی در ارتباط با قیمت واکسن نیز افزود: با توجه به اینکه افزایش قیمت ارز دولتی را نداشته ایم، به نظر نمی رسد قیمت واکسن آنفلوانزا بیشتر از ۴۰ یا ۵۰ هزار تومان برای امسال باشد.


مهر

با توجه به شرایط متفاوت امسال نسبت به سال های گذشته و علی رغم توضیح وزارت بهداشت:
مجلس ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا را بازگرداند
مشکل ناشنوایان در دوران کرونا با دهان هایی که پشت ماسک پنهان است؛
چشم هایت را نمی شنوم

نظر شما:

security code