بیست ساله ها بخوانند


۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۰ | کد خبر: ۹۰۰ چاپ
بیست ساله ها بخوانند

اگر در دهه ۲۰ زندگی قرار دارید، نفس عمیق بکشید و از دهه‌ای که در آن هستید لذت ببرید.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر، بیزینس اینسایدر به نقل از وب‌سایت پاپشوگر لیستی از کارهایی منتشر کرده که باید در دهه بیست زندگی و پیش از سی ساله شدن انجام دهید. در این گزارش چنین آمده:

اگر در دهه ۲۰ زندگی قرار دارید، نفس عمیق بکشید و از دهه‌ای که در آن هستید لذت ببرید. چرا که تقریباً کسی از شما انتظار ندارد همه کارها را به درستی انجام دهید. در این دهه باید به کشف شیوه مورد علاقه زندگی خود بپردازید.

دهه بیست زندگی می‌تواند به کار، درآمدزایی و ایجاد روابط بگذرد اما آنچه باید بیش از همه برای شما در این دهه اهمیت داشته باشد، مراقبت کردن از خودتان است.

این لیست به همین دلیل تهیه شده و تلاش می‌کند سی کار ساده‌ای که باید در دهه ۲۰ زندگی انجام دهید را به شما یادآوری کند. با این ۳۰ کار نه تنها دهه ۲۰ زندگی خود را بهتر می‌گذرانید، بلکه آینده بهتری هم خواهید داشت.

۱- هر روز از عینک آفتابی استفاده کنید
دهه ۲۰ زندگی دورانی است که باید از چشم‌هایتان مراقبت کنید. استفاده از عینک آفتابی در این دهه نه تنها شما را جذاب‌تر می‌کند، بلکه موجب می‌شود در دهه‌های بعدی زندگی چشم‌های سالم‌تری داشته باشید.

۲- خود را شاد نگه دارید
در دهه ۲۰ زندگی باید خود را شاد نگاه دارید. از هر شیوه‌ای که امکان دارد استفاده کنید تا شاد بمانید. اگر دهه ۲۰ زندگی شما در غم و افسردگی بگذرد، ممکن است درمان در دهه‌های بعدی زندگی قدری سخت باشد.

۳- پس‌انداز کنید
در دهه ۲۰ زندگی باید به پس‌انداز عادت کنید و یک حساب پس انداز برای خود باز کنید. معمولاً رفتارهای اقتصادی افراد در دهه بیستم زندگی مشخص می‌شود. اگر این دهه را به ولخرجی بگذرانید احتمالاً در دهه‌های بعدی پس انداز برای شما سخت شود.

۴- فهرست آرزوهایتان را بنویسید
در دهه ۲۰ زندگی باید تکلیف آرزوهای خود را مشخص کنید تا در دهه‌های بعدی به شکلی هدفمند به سوی آن حرکت کنید.

۵- آب زیادی بنوشید
دهه ۲۰ زندگی برای سلامت شما اهمیت بسیاری دارد. در این دهه باید آب زیادی بنوشید تا اعضای بدنتان به دلیل کم‌آبی دچار فرسودگی نشوند.

۶- ورزش کنید
این دهه از زندگی باید به ورزش بگذرد. تا می‌توانید صبح‌‎ها بدوید، باشکاه بروید و خود را متناسب نگاه دارید. ورزش کردن در دهه ۲۰ موجب می‌شود در دهه‌های بعدی سالم باشید.

۷- موهای خود را رنگ نکنید
اگر خانم هستید در دهه ۲۰ موهایتان را رنگ نکنید. از رنگ طبیعی موهای خود لذت ببرید و با رنگ مو، سلامت موهایتان را به خطر نیندازید.

۸- از شبکه‌های اجتماعی رها شوید
بسیاری از جوانان و نوجوانان امروز، درگیر شبکه‌های اجتماعی هستند. خود را از بند شبکه‌های اجتماعی رها کنید تا یه گام از دیگران جلو باشید. می‌توانید چند وقت یکبار برای یک هفته از فیسبوک یا اینستاگرام دور بمانید.

۹- اتکای خود از دیگران کم کنید
دهه بیست زمانی است که باید اتکای خود را از دیگران کم کنید. به خصوص اتکای خود را از والدینتان کم کنید. این حقیقت است که احتمالاً در دهه‌های بعدی زندگی، والدینتان هستند که باید به شما اتکا کنند.

۱۰- آشپزی یاد بگیرید
دهه ۲۰ زندگی، دهه آشپزی یاد گرفتن و لذت بردن از پخت و پز است. مردها باید بیشتر غذاهای پیک نیکی و باربیکیو یاد بگیرند.

۱۱- لباس‌های دبیرستانتان را دور بریزید
دهه ۲۰ زندگی زمانی است که گاهی هنوز لباس‌های دبیرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این در حالی است که در این دهه باید به آرامی سبک لباس پوشیدنتان از نوجوانی به جوانی تغییر کند. با دور انداختن لباس‌های دوران دبیرستان شروع کنید.

۱۲- از دود دوری کنید
دخانیات معمولاً در این دهه از زندگی بسیار جذاب است. جوانان در این سن به سیگار و قلیان روی می‌آورند. اگر در این دهه از دخانیات دوری نکنید، دور شدن از آنها در دهه‌های بعدی سخت است و سلامت شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

۱۳- نگران خرید کردن نباشید
اگر از خرید کردن لذت می‌برید، خود را برای آن مجازات نکنید.

۱۴- پشت میز نشین نباشید
دهه بیست زندگی نباید به کارها و شغل‌های پشت میزی بگذرد. سعی کنید از پشت میز ماندن دور بمانید. در این دهه شغل‌های هیجان انگیزتر داشته باشد. تجربه در این دهه مهم است.

۱۵- پوستتان را مرطوب نگاه دارید
در این دهه باید از پوستتان مراقبت کنید. سعی کنید در دهه ۲۰، پوست خود را مرطوب نگاه دارید.

۱۶- از کارهایی که مجبور نیستید، دست بکشید
اگر کاری را انجام می‌دهید که اجباری برای آن احساس نمی‌کنید، به آن علاقه ندارید یا فکر می‌کنید بیهوده است، از آنجام دادن‌اش دست بکشید.

۱۷- خود را با دیگران مقایسه نکنید
این رفتار درستی نیست که خود را با دیگران مقایسه کنیدو سعی کنید بهترین خود باشید اما خود را با دیگران مقایسه نکنید. مقایسه باید با گذشته خودتان انجام شود.

۱۸- تغذیه خوب داشته باشید
در این دهه باید غذاهای مقوی بخورید. از خورد فست فودها دوری کنید و مواد مغذی به بدنتان برسانید.

۱۹- وام نگیرید
در دهه ۲۰ برای مقروض شدن عجله نکنید. در کشورهایی که باید هزینه کالج خود را پیداخت کنید، دهه ۲۰ زمان مناسبی است که پرداخت بدهی‌های کالج خود را آغاز کنید.

۲۰- خانه را برای خود شاد کنید
این دهه زمانی است که باید اتاق شخصی خودتان را شاد و زیبا نگاه دارید. سعی کنید خانه را برای خود شاد نگاه دارید. در این دهه باید فضا را به گونه‌ای مدیریت کنید که بر شما فشار نیاورد. شاید بد نباشد که سیستم پخش موسیقی در اتاقتان داشته باشید.

۲۱- مراقب دندان‌هایتان باشید
همانطور که باید در این دهه از زندگی از سلامت خود مراقبت کنید، دندان‌ها نیز اهمیت زیادی در این دهه دارند.

۲۲- یک فن را به صورت سرگرمی یاد بگیرید
دهه بیستم زندگی زمان مناسبی است که یک فن یاد بگیرید. می‌تواند بعد از ظهرهای خود را به یاد گرفتن بپردازید. یاد گرفتن چیزی که دوست دارید تا نقش تفریح داشته باشد. می‌توانید نجاری، بنایی، ساخت هواپیما ماکت، خیاطی یا هرآنچه دوست دارید بیاموزید.

۲۳- بیمه شوید
دهه ۲۰ زندگی زمانی است که باید در آن بیمه شوید. اگر در این دهه بیمه اشتغال باشید در دهه ۵۰ که زمان مناسبی است، بازنشسته خواهید شد.

۲۴- دوستان ناباب را حذف کنید
بالاخره همه در دبیرستان و دوران نوجوانی دوستانی پیدا می‌کنند که دوستان نابابی محسوب می‌شوند. در دهه ۲۰ زندگی باید از شر این افراد سمی رها شوید.

۲۵- با خود نجنگید
با شخصیت خود نجنگید. آنچه هستید را بپذیرید و تلاش نکنید خود را تغییر دهید. در این دهه می‌توانید خود را بهتر بشناسید و با خود دوست باشید.

۲۶- به هنر بپردازید
همه به هنر علاقه دارند، تنها نوع هنری که به مردم به آن علاقه دارند، متفاوت است. سعی کنید هنر مورد علاقه خود را کشف کنید. ادبیات، فیلم، سینما، عکاسی، نقاشی، رقص و یا هرآنچه از آن لذت می‌برید را تجربه کنید.

۲۷- با خانواده وقت بگذرانید
دهه بیست زندگی آخرین زمان‌هایی است که می‌توانید در آن از کنار خانواده بودن لذت ببرید. احتمال اینکه در دهه‌های بعد، فاصله‌ای میان شما و خانواده ایجاد شود زیاد است.

۲۸- مهمانی بروید
این دهه از زندگی، دهه‌ای است که باید در آن مهمانی‌های زیادی را تجربه کنید. روابط اجتماعی شما در این دهه شکل می‌گیرد.

۲۹- به همه چیز بله بگویید
در این دهه از زندگی هر آنچه ممکن است را تجربه کنید.

۳۰- به خودتان عشق بورزید
در دهه ۲۰ زندگی به خود عشق بورزید. این مساله مهمی است. عشق ورزیدن به خود در دهه ۲۰ زندگی سلامت روحی شما را در دهه‌های بعدی موجب خواهد شد.

منبع: www.businessinsider.com

 

اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code