در حاشیه مطرح شدن نام استاندار سابق گیلان برای صدارت بر وزارت صمت

چرا آقای رییس جمهور؟


۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۷ | کد خبر: ۹۰۰۲ چاپ
چرا آقای رییس جمهور؟

کلانشهر _ مسعود مجاوری: می‌گویند حرف برای آدم حراف حکم آهن را برای آهنگر، دارد که یک روز با آن سیخ درست می‌کند و روز دیگر میخ. راست گفته‌اند، حکایت حرف وحراف را می‌گویم.
آقای رئیس جمهور؛ دیگر از شما انتظار ندارم که به عنوان رئیس جمهور سرزمینم پاسخگو باشید. نمی‌خواهم از میثاقی که با ملت بستید بگویم، دم از «امید» زدن هم دراین شرایط بیشتر به مطایبه می‌ماند و فکاهی. از خلف وعده هایتان هم نمی‌گویم و به اعتبار عملکردتان، دیگر نمی‌شود دنبال «تدبیر» این دولت بود. دولت شما و شخص جنابعالی اگر تدبیری درکارتان بود که اکنون حال و روز ملک و ملت این نبود.
از شما می‌خواهم در مقام یک حقوقدان ویا فرد آکادمیک، به این سئوال پاسخ دهیدو بگوئید که چرا؟ چرا فردی که عملکرد قابل دفاعی ندارد، تحصیلات مرتبطی ندارد، توانمدی و قابلیت خاصی ندارد، به صرف ارتباطاتی که در بدنه کابینه دارد به عنوان گزینه وزارت صمت مطرح می‌شود؟
آن هم وزارتخانه‌ای که هم متولی صنعت مملکت است و هم تجارت. آقای روحانی، آیا بررسی کردید تا ببینید عملکرد مصطفی سالاری در مقام استاندار در دو استان گیلان و بوشهر مثبت و قابل دفاع بود یا نه؟ اگر بود مصادیقش کدامند و چرا مردم از دانستن خدمات این او بی‌خبرند؟
یاشیخ؛ سالاری با تحصیلات و تخصص غیر مرتبط درحالی رئیس بزرگترین کارتل اقتصادی کشور می‌شود و سرنوشت زندگی حدود 45 میلیون ایرانی رادر دست می‌گیرد که هزاران کارگر نگون‌بخت بیکارشده از کرونا هنوز نمی‌توانند در سامانه‌های بیمه‌ای مربوطه ثبت نام کنند. در خبرها خواندم که دولت امارات یک میلیارد و 400 میلیون دلار غرامت لغو پرواز به مشتریان پروازهای کشورش به خاطر کرونا پرداخت کرد.
حالا خودتان بررسی کنید و تفاوت مدیریت و "عزت شهروندی و مشتری مداری" در دو سوی خلیج فارس را مقایسه کنید و ببینید آیا گرفتاری و دربه دری جامعه کارگری مربوط به تحریم‌های ظالمانه آمریکاست و «کدخدا» مسئول گرفتاری جامعه کارگریست یا سوء مدیریت مدیر انتصابی دولت جنابعالی؟
آقای دکتر؛ اینکه با تجدید ارزیابی دارائی‌های ثابت سازمان تراز عملکردش را مثبت جلوه دهند که هنر نیست از شما که حقوقدانید می‌پرسم آیا آدم غیر مرتبط می‌تواند به وقت بحران گره گشایی کند؟

بله سالاری ستادهای انتخاباتی شما را در منطقه جنوب خوب مدیریت کرد اما آیا از پس مدیریت در بدنه دولت هم خوب برآمد؟
چون شما سرهنگ نیستید وحقوقدانید، در مقام یک روزنامه نگار از شما این سئوال‌ها را پرسیدم و می‌خواهم بدون واسطه به میان کارگران، بخصوص بیکارشدگان ناشی از کرونا بیایید و به چشم تان ببینید که میزان رضایتمندی از تامین اجتماعی و نهادهای مرتبطش وجود دارد.
سازمان تامین اجتماعی دقیقا چه برنامه‌ای برای تامین درآمد پایدار دارد تا به وقت بحران‌هایی چون کرونا برای پرداخت حقوق بیکاران درنماند؟ چون با پیری جمعیت کشور و کاهش زادآوری و بحران اقتصادی و کاهش جمعیت کارگری، شاهد کاهش منابع ورودی به سازمان هستیم و خدا می‌داند که چطور می‌خواهند مصارف سازمان را مدیریت کنند؟
آقای دکتر، دست کم از دیوان عدالت اداری یک استعلام بگیرید و ببینید بدنه کارگری برای احقاق حقش چه تعداد استغاثه به محکمه برده است آن وقت برای ارتقای سالاری آستین بالا بزنید. سالاری شاید آهنگر خوبی باشد اما مدیر توانمندی نیست...

 

یادداشت‌هایی که در کلانشهر منتشر می‌شوند مشخصا موضع این رسانه نیستند و برای آگاهی مخاطبان منتشر می‌شود.