آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن رشت - کاسپین - انزلی

گام های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به دریای کاسپین با ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی صبح امروز (پنجشنبه) با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار گیلان برداشته شد.

کلانشهر: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ در ادامه برنامه های دومین روز سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به گیلان؛ با حضور دکتر نوبخت و دکتر زارع استاندار گام های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به دریای کاسپین با ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی به طول 40 کیلومتر برداشته شد.

عملیات زیرسازی پروژه در سه قطعه انجام شده و هم اکنون عملیات ریل گذاری آن با اعتباری افزون بر چهارهزار و 25 میلیارد ریال صورت می گیرد .

راه آهن رشت – کاسپین – انزلی به عنوان بخشی از طرح راه آهن قزوین – رشت انزلی است که عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات عمرانی ملی شروع شده و با اتمام طرح ، مرکز استان گیلان به منطقه آزاد کاسپین متصل می شود .

اجرای این پروژه علاوه بر اهمیت در حمل و نقل داخلی، بار و مسافر استان گیلان؛ از نظر ایجاد یک کریدور ریلی جدید برای صادرات و واردات کشور و همچنین ترانزیت کالا از مناطق شمالی کشور به خلیج فارس ، آب‌های آزاد بین‌المللی و دیگر کشورهای همسایه ایران نیز بسیار مهم است.

صبح امروز همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان و فاز دوم مسکن مهر رشت بازدید کردند.