پیش بینی تندباد لحظه ای و رگبار باران در ۱۲ استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد: در سه روز آینده رگبار پراکنده، رعدوبرق و تندبادهای لحظه‌ای ۱۲ استان کشور را دربرمی‌گیرد و در همین مدت دریای کاسپین متلاطم و مواج خواهد بود.

کلانشهر: «امین حسین نقشینه» روز یکشنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: در سه روز آینده برای ارتفاعات استان‌های قزوین، تهران و البرز، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل، غرب مازندران، گیلان، برخی مناطق زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب شرق لرستان، رگبار پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند با تندباد لحظه‌ای همراه باشد.

وی ادامه داد: از روز چهارشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی به روی سواحل دریای کاسپین برای استان‌های اردیبل، گیلان، مازندران بارش باران، وزش باد شدید همراه با کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه‌ای پیش بینی می‌شود و دریای کاسپین در هیمن مدت متلاطم است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: برای روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و مناطقی از شمال غرب زاگرس مرکزی هم رگبار پراکنده باران خواهیم داشت.

وی گفت: امروز آسمان تهران قسمتی ابری به تدریج با افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. همچنین در ساعت‌های عصر بارش پراکنده روی ارتفاعات خواهیم داست. دمای هوای  امروز ۳۳ درجه و فردا و پس فردا به ۳۱ درجه خواهد رسید.


ایرنا