قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران:

هلال احمر یک نهاد عمومی است و این ویژگی را دارد که عضو یک جامعه بین المللی است


۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۳:۰۷ | کد خبر: ۹۱۴۸ چاپ
هلال احمر یک  نهاد عمومی است و این ویژگی را دارد که عضو یک جامعه بین المللی است

دکتر محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران امروز در آیین افتتاح مجتمع توانبخشی، درمانی و دارویی هلال احمر گیلان در رشت، گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی و غیردولتی است و نسبت به سایر سازمان‌ها این ویژگی را دارد که عضو یک جامعه بین‌المللی است.

کلانشهر: به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مجتمع خدمات توانبخشی، درمانی و دارویی جمعیت هلال‌احمر استان گیلان پیش از ظهر امروز با حضور دبیر کل جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و به‌طور ویدئو کنفرانسی با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک یک صدمین سالگرد تأسیس جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر یک ‌نهاد عمومی و غیردولتی است و نسبت به سایر سازمان‌ها این ویژگی را دارد که عضو یک جامعه بین‌المللی است.

محمدحسن قوسیان مقدم با اشاره به اینکه در هلال‌احمر کارهای مختلفی برای مردم انجام می‌شود، افزود: یکی از فعالیت‌های هلال‌احمر داروخانه‌های ما است و در همین راستا نیز امروز پروژه مجتمع توانبخشی، درمانی و دارویی هلال‌احمر گیلان با اعتباری بالغ‌ بر ۱۲۰ میلیارد ریال در پنج طبقه در رشت افتتاح شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه تعداد ۴۰۰ شعبه هلال‌احمر در استان‌ها فعالیت دارند، گفت: به دلیل مسافت زیاد روستاها با شهرها، شعب هلال‌احمر نیز با روستاها فاصله‌دارند و به همین دلیل قصد داریم خدمات هلال‌احمر را به روستاها نیز انتقال دهیم.

قوسیان مقدم با اشاره به آموزش‌های هلال‌احمر در پیشگیری از حوادث بیان کرد: آموزش‌های هلال‌احمر در مدارس، پادگان‌ها، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه انجام می‌شود و هم ‌زمان آموزش‌های از راه دور نیز به‌صورت مجازی که علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت جمعیت از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اعضاء و داوطلبان هلال‌احمر را با آموزش و سازماندهی در خانه‌های هلال روستایی مستقر می‌کنیم، خاطرنشان کرد: جهت استفاده روستاییان سراسر کشور از خدمات بشردوستانه و آموزشی هلال‌احمر این هدف را عملیاتی خواهیم کرد.