تدریس در ۶۸ دقیقه با حضور علیرضا جهانبخش؛

وقتی که بازیکن گیلانی برایتون هم گل کاشت، هم پاس گل داد و هم گل زد


۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۰ | کد خبر: ۹۱۵۰ چاپ
وقتی که بازیکن گیلانی برایتون هم گل کاشت، هم پاس گل داد و هم گل زد

کلانشهر: به گزارش ایرنا، طوری بازی کرد که انگار برای آخرین بار است که این امکان برایش فراهم شده تا پا به توپ شود. گویی اوضاعش در برایتون خوب بوده و بارها به دلایل فنی و غیر فنی به نیمکت و یا سکو تبعید نشده است و شما وقتی با چنین روحیه‌ای تمرین کنید، شب و روز بگذرانید و ذهنتان را روی هدفتان متمرکز کنید به موفقیت می‌رسید. اتفاقی که شب گذشته (پنجشنبه) برای «علیرضا جهانبخش» رخ داد.

وقتی در دقیقه ۶۸ از زمین مسابقه خارج شد همچنان تشنه بازی کردن بود. علیرضا در تمام ۶۸ دقیقه‌ای که در زمین بود همینطور مملو از انگیزه بود. او در ۶۸ دقیقه نشان داد که چگونه نباید ناامید شد.

جهانبخش

به دوندگی‌های بی‌امانش، به تعویض موقعیت‌هایش در زمین، به چشمان پر از برقش و ... باید نگاه می‌کردید تا به راحتی به این نکته پی می‌بردید.   بازی برابر پورت‌موث در جام اتحادیه بیشتر از هر کسی برای او مهم بود چرا که آینده‌اش به نحوه بازی او در این دیدار گره خورده بود.

دیدار زودهنگام در برابر یک تیم دسته‌پایین‌تر در کارابائوکاپ یعنی میدان دادنِ سرمربی برایتون به بازیکنانی که در ترکیب اصلی نیستند و علیرضا یکی از این نفرات بود. او می‌دانست اگر بتواند همین حالا خوش بدرخشد قطعا شانس خوبی برای بازگشت به ترکیب دارد. به خاطر همین هم این فرصت را به خودش داد تا یک بار دیگر شانسش را در برایتون امتحان کند و برای چندمین بار قید پیشنهادهای اروپایی از لیگ‌های معتبر را بزند. اگر زود قضاوت نکرده باشیم انگار او تصمیم درستی گرفته بود.

 

۵۵ لمس توپ، چهار شوت که یکی تبدیل به گل شد. پنج پاس کلیدی که ۲ موقعیت گل جدی ایجاد کرد و یکی به پاس گل تبدیل شد. گرفتن ۲ خطا و زدن چهار تکل موفق.جهانبخش

«علیرضا جهانبخش» برای نخستین مرتبه در لباس برایتون موفق شد هم گل بزند و هم پاس گل بدهد. او حالا تعداد گل‌های رسمی‌اش برای آبی سفیدها را به عدد سه رساند. ۳۱ پاس از ۳۸ پاس این بازیکن گیلکی به مقصد رسید. از ابتدای فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷، علیرضا جهانبخش به سومین بازیکن برایتون تبدیل شد که در یک مسابقه هم گل می‌زند و هم پاس گل می‌دهد؛ پیش از این «پاسکال گروس» و «لیاندرو تروسارد» موفق به انجام دادن چنین کاری شده بودند.

 

در صفحات مجازی و خاصه در توییتر، طرفداران برایتون و همچنین فوتبالدوستان انگلیسی همگی بر این باور بودند که باید به جهانبخش بیشتر میدان داده شود. اینکه او چقدر حرفه‌ای است و چه توان ذهنی بالایی دارد. اینکه او فقط گل‌های کلاس جهانی می‌زند؛ همین چند ماه پیش بود که با یک قیچی برگردان رویایی دروازه چلسی را گشود و این بار نوبت به یک سوپرگل دیگر رسید. توپ را از زمین خودی گرفت؛  کنترل کرد و با یک برگشت به بازیکن هم تیمی سپرد. استارتی چند ۱۰ متری زد و خودش را به نزدیکی محوطه جریمه پورت‌موث رساند و پس از تحویل گرفتن مجدد توپ با یک شوت سرکش و ناگهانی از سمت چپ و نرسیده به محوطه جریمه توپ را به طاق دروازه حریف چسباند و خوشحالی جذابی را به نمایش گذاشت تا دلیلی برای انتخاب نشدنش به عنوان برترین بازیکن زمین وجود نداشته باشد.

 جهانبخش

برایتون روز یکشنبه باید در چارچوب هفته دوم در ورزشگاه سنت‌جیمز پارک به مصاف میزبان خود نیوکاسل یونایتد برود. شاگردان «گراهام پاتر» در هفته نخست با نتیجه سه بر یک در خانه خودشان به چلسی باختند. جهانبخش در آن دیدار حدود ۱۱ دقیقه بازی کرد. بدون شک اگر اتفاق خاصی رخ ندهد شاهد حضور علیرضا در برابر نیوکاسل خواهیم بود. این تیم در گام بعدی باید به دیدار پرستون در جام اتحادیه برود و سپس نوبت به جدال با منچستریونایتد می‌رسد. دیداری که به نوعی می‌تواند تقابل علیرضا در برابر تیم محبوبش باشد.

 

نظر شما:

security code