دلخوش، نماینده صومعه سرا در واکنش به جعل نام گردنه حیران در کتاب حسابان:

حیران تا ابد متعلق به گیلان است / آموزش و پرورش اشتباهات متعدد و عملکردی پرحاشیه داشته است.


۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۶ | کد خبر: ۹۱۶۷ چاپ
حیران تا ابد متعلق به گیلان است / آموزش و پرورش اشتباهات متعدد و عملکردی پرحاشیه داشته است.

سید کاظم دلخوش اباتری، نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی به جعل نام گردنه حیران شهرستان آستارا توسط آموزش و پرورش واکنش نشان داد و گفت گردنه حیران تا ابد متعلق به گیلان است

کلانشهر: به گزارش کانال اطلاع رسانی کاظم دلخوش، وی با اشاره به نامگذاری جعلی گردنه حیران در کتاب حسابان پایه دوازدهم خاطر نشان کرد: حیران نگین گیلان و تا ابد متعلق به گیلان است و هرگز اجازه نخواهیم داد یک وجب از خاک این استان را به نام اردبیل و دیگر استان‌ها بزنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان تصریح کرد: حساسیت های موجود در خصوص گردنه حیران بر کسی پوشیده نیست و اقدامات صورت گرفته در گذشته و تکرار چنین مسائلی شائبه وجود تحرکاتی هدفمند از سوی جریانی خاص را به همراه دارد.

دلخوش در ادامه بیان داشت: انتظار دارم وزیر آموزش و پرورش پاسخ قانع کننده‌ای برای این مساله داشته باشند و راهکاری برای جبران اشتباهات صورت گرفته ارائه دهد.

نماینده ادوار هفتم، هشتم، دهم و یازدهم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی همچنین به بدسلیقگی‌های صورت گرفته در دیگر کتب درسی نیز اشاره داشت و گفت: مجموعه وزارت آموزش و پرورش اشتباهات متعدد و عملکردی پرحاشیه داشته است.

دلخوش در پایان اظهار داشت: دست گذاشتن روی حساسیت های اقشار مختلف جامعه نظیر حذف تصویر دختران از کتاب ریاضی سوم دبستان و یا در نظر گرفتن نام جعلی برای گردنه حیران گیلان حتی اگر غیرعامدانه باشد باید هرچه سریع تر از سوی وزارتخانه جبران شود.