پمپئو، وزیر خارجه آمریکا:

نقض کنندگان تحریم های ایران را تحریم می کنیم


۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۹:۴۴ | کد خبر: ۹۲۰۹ چاپ
نقض کنندگان تحریم های ایران را تحریم می کنیم

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه درنشستی خبری گفت: هر کشوری که تحریم ها علیه ایران را نادیده بگیرد، هدف تحریم های آمریکا قرار خواهد گرفت.

کلانشهر: پمپئو همچنین بار دیگر مدعی شد که آمریکا وزارت دفاع ایران را تحریم می‌کند.
او همچنین گفت که آمریکا «نیکولاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا را به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران تحریم می‌کند.

پمپئو مدعی شد: وقتی در سال ۲۰۱۸ رویکرد فشار حداکثری راعلیه ایران شروع کردیم، خیلی ها گفتند که این رویکرد کار نخواهد کرد اما اشتباه می کردند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: هر کشوری که تحریم های  ایران از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه این کشور را نایده بگیرد، تحت تحریم های ما قرار خواهد گرفت.

او مدعی شد: ما فشار حداکثری را ادامه می دهیم تا ایران را به میز مذاکره برگردانیم.

پمپئو در ادامه اتهام‌زنی‌های بی‌اساس خود دوشنبه شب در یک پیام توئیتری نیز نوشت: آمریکا به جای آنکه منتظر بماند که ایران دنیا را تهدید کند، اقدامات گسترده‌ای انجام می‌دهد که مانع از دستیابی بزرگ‌ترین حامی مالی تروریسم به سلاح هسته‌ای شود. این اقدامات شامل تحریم ۲۵ نهاد و فرد است. ما شهروندان آمریکا و دنیا را در امنیت نگه می‌داریم.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم در بیانیه‌ای با تکرار اتهامات اثبات‌نشده قبلی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران تهدیدی ویژه علیه دنیاست.

در این بیانیه آمده است: ایران دارای بزرگ‌ترین نیروهای موشکی بالستیک در خاورمیانه است و موشک و فناوری موشکی به حوثی‌های یمن و حزب‌الله در لبنان و سوریه صادر کرده است.

این بیانیه افزود که تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران اکنون و به مدت نامحدود دوباره اعمال می‌شود و «ما اطمینان می‌دهیدم که این تحریم‌ها تا زمانی که ایران رفتارش را تغییر دهد به قوت خود باقی خواهد بود.»

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه اعلام کرد که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، سازمان صنایع دفاعی ایران و مدیر آن مهرداد اخلاقی کتابچی، نیکولاس مادور رئیس  جهوری ونزوئلا از جمله افراد و نهادهایی هستند که در فهرست تحریم‌های این وزارتخانه قرار گرفته‌اند.


ایرنا