داداشی، وکیل مدافع اکبر طبری:

اتهامات طبری فساد اقتصادی نبوده و نیست / تقاضای فرجام خواهی می کنیم


۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۴۴ | کد خبر: ۹۲۴۱ چاپ
اتهامات طبری فساد اقتصادی نبوده و نیست / تقاضای فرجام خواهی می کنیم

وکیل مدافع طبری با بیان اینکه به رأی بدوی اعتراض خواهیم کرد، گفت: بر خلاف آنچه که به مردم منعکس شد، اتهامات موکل اساساً از موارد مفاسد اقتصادی نبود و نیست و در صلاحیت رسیدگی در دادگاه کیفری یک استان بوده است.

کلانشهر: محمدعلی داداشی، وکیل مدافع اکبر طبری در خصوص آخرین وضعیت پرونده موکل خود، اظهار کرد: دادنامه ۲۴ شهریور ماه در ۴۷۰ صفحه به ما ابلاغ شد و تاریخ صدور دادنامه ۲۹ مرداد است اما در ۲۲ مرداد ماه سخنگوی قوه قضاییه قبل از اینکه رأی صادر و ابلاغ شود، جرئیات رأی را به اطلاع عموم رساند و دادنامه پس از گذشت ۲۷ روز به ما ابلاغ شده که این محل تأمل است.

وی با بیان اینکه به رأی بدوی اعتراض خواهیم کرد، افزود: ما به مدت ۲۰ روز مهلت فرجام‌خواهی داریم بر خلاف آنچه که به مردم منعکس شد، اتهامات موکل اساساً از موارد فساد اقتصادی نبود و نیست؛ همچنین دادگاه رسیدگی‌کننده اتهامات موکل هم دادگاه مفاسد اقتصادی نبود بلکه دادگاه کیفری یک استان بود و عناوین اتهامات موکل،‌ ارتشا، اعمال نفوذ و پولشویی بوده است که رسیدگی به این عناوین از وظایف دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی نیست.

وکیل مدافع طبری بیان کرد: هیچ یک از موارد اتهامی اکبر طبری از مصادیق اتهام فساد اقتصادی نبوده و نیست! در همین راستا موکل، لایحه‌ای ۱۹ صفحه‌ای در ۱۴ مرداد ۹۹ در دادگاه قرائت کرد و در پرونده هم وجود دارد.

داداشی بیان کرد: با این حال متأسفانه از ابتدای جلسه دادگاه که ۱۸ خرداد ماه شروع شد و ۱۴ مرداد ماه آخرین دفاع ما اخذ شد، مجموعاً ۱۷ جلسه رسیدگی بود که در طول این مدت علیرغم اینکه جمع لوایح دفاعیه موکل و اینجانب بالغ بر ۷۰۰ صفحه بوده است اما متأسفانه حتی یک کلمه از آن به بیرون از سالن دادگاه نرفت و منتشر نشد بلکه اگر چند کلمه منعکس شده است، آن هم تقطیع شده و نامفهوم و وارونه به مردم منعکس شده است!

وکیل مدافع طبری ادامه داد: عملاً دادگاه غیرعلنی بود و صرفاً به صورت یک طرفه و یک جانبه از ناحیه شاکی عمومی و دادگاه علنی بود و از جانب متهمان علنی نبود.

وی اظهار داشت: آنچه از طریق رسانه ملی کشور برای مردم منتشر می‌شد، باعث شد که اشخاص بدون اینکه از محتویات پرونده آگاه باشند و بدون اطلاع از دفاعیات متهم و وکلا، قلم‌زنی کنند تا جایی که پیش از صدور حکم، انتظار حکم اعدام را برای موکل بنده متصور بودند.

داداشی با بیان اینکه تا ۱۴ مهرماه مهلت ارائه فرجام‌خواهی داریم، گفت: نکات فنی را در متن فرجام‌‌خواهی ذکر می‌‎کنیم و به دیوان عالی کشور تقدیم می‌کنیم.

این وکیل پایه یک دادگستری اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از متهمان هیچ ارتباطی با اتهام آقای طبری نداشتند و از مجموع این تعداد متهم، تنها ۵ نفر با اتهام موکل مرتبط بودند.

وی در خصوص ارتباط طبری با غلامرضا منصوری هم گفت: در ارتباط با غلامرضا منصوری تنها اتهام طبری، آشنا کردن منصوری با مشایخ بود و هیچ اتهامی راجع به لواسان در خصوص طبری وجود ندارد و تنها نقطه اشتراک این است.

داداشی گفت: طبق قانون هر آنچه در رأی ذکر شده است، باید به اطلاع عموم جامعه برسد.


ایلنا