توسعه زیرساخت های روستایی مانع از مهاجرت به شهرها می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان، گفت: اگر روستاییان خدمات مناسبی دریافت کنند و رونق اقتصادی در روستاها ایجاد شود، شاهد مهاجرت به شهرها نخواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سیدمحمد احمدی در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی، خدماتی و تولیدی در شهرستان شفت با بیان اینکه جمعیت در برنامه ریزی ها مهمترین اصل به شمار می آید، اظهار کرد: به زودی با آماده شدن سند آمایش سرزمینی، مبنای حرکت ما به سمت توسعه مشخص می شود.

وی با اشاره به اینکه آرایش جمعیتی در شهرستان شفت با دیگر نقاط استان متفاوت است، افزود: بیشتر بافت این شهرستان روستایی است و این موضوع را می توان فرصت محسوب کرد و از آن به عنوان موتور محرکه توسعه بهره گرفت.

احمدی تصریح کرد: اگر روستاییان خدمات مناسبی دریافت کنند و رونق اقتصادی در روستاها ایجاد شود، شاهد مهاجرت به شهرها نخواهیم بود.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت ها، گفت: باید برای جبران عقب‌ماندگی‌هایی که شهرستان شفت در بعضی شاخص ها دارد، تلاش کرد.

وی از افتتاح ۳۲ پروژه با بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان شفت همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

احمدی با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، افزود: توجه به اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به نفت در این شرایط بسیار حائز اهمیت است.

معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با بیان اینکه طرح بوم گردی از سوی استاندار گیلان برای رونق گردشگری و اقتصاد در استان در دستور کار قرار گرفت، گفت: توسعه  شهرستان شفت بر مبنای کشاورزی، صنعت و گردشگری است و ۳۶۰ واحد بوم گردی در این شهرستان هدف گذاری شده است.

گفتنی است 7 طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 935 میلیون تومان در شهرستان شفت بهره برداری شد.  اورژانس اجتماعی شفت با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان، آسفالت دو رشته راه روستایی در سفیدمزگی و سالک معلم با640 میلیون تومان، یک واحد تولیدی نساجی در شهر صنعتی شفت با بیش از 5 میلیارد و 145 میلیون تومان اعتبار افتتاح شد.

همچنین 3 پروژه تامین آب آشامیدنی در روستاهای صیقلان ، سالک معلم و پلنگ پشت (شهرک کادوس) مجموعا به ارزش یک میلیارد و 550 میلیون تومان به بهره برداری رسید.