واکنش فرخی، نماینده لاهیجان به مسئله اهدای خودرو به نمایندگان مجلس:

باید با مردم شفاف باشیم / ماشین ها به نام مجلس است نه نمایندگان


۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۶ | کد خبر: ۹۲۶۲ چاپ
باید با مردم شفاف باشیم / ماشین ها به نام مجلس است نه نمایندگان

کلانشهر: رسول فرخی میکال ابتدا در پاسخ به سوال خبرنگار گیل و دیلم در خصوص اینکه واکنش او نسبت به مسئله اهدای خودرو به نمایندگان مجلس چگونه بوده و آیا با انصراف دهندگان از دریافت این هدیه خودداری خواهد نمود، اظهار داشت: بنده تلفنی تا الان با جایی مصاحبه ای نکرده ام .

این بحث خودرو تدبیری است که هیئت رئیسه انجام داده و خود هیئت رئیسه نیز باید موضوع را جمع کند. ما امروز در مجلس هم گفتیم، اگر حق نمایندگان است به صورت شفاف به مردم بگوید و اگر حق نمایندگان نیست موضوع را جمع کنند و به این جمع بندی رسیدیم که خود هیئت رئیسه با مردم صحبت کند.

شیوه‌ها باید شیوه‌های معقول و مورد قبول مردم باشد این که بعضی‌ها نوشتند (انصراف دادگان ) خودشان ویتارا و سراتو گرفتند.

نماینده معین آستانه اشرفیه و کیاشهر همچنین افزود: ماشین‌ها به نام مجلس است، به نام نمایندگان نیست. باید با مردم شفاف باشیم، ما نماینده‌ی مردم هستیم.

حضرت آقا فرمودند این نمایندگان انقلابی هستند. این نمایندگان انقلابی‌تر هستند.

ما بارها در جلسات خودمان گفتیم این مجلس، محکوم به موفقیت است خب پس به مردم راست بگویید. مردم باید بدانند وکلایشان در مجلس چه می‌کنند؟ و چه امکاناتی دریافت می‌کنند؟

در قانون خدمات کشوری، نماینده هم تراز وزیر است. حالا شما بیایید دریافتی‌های نماینده را با وزیر مقایسه کنید.

این‌ها را باید شفاف سازی کنند اگر شفافیت صورت نگیرد ذهن مردم خراب می‌شود و اعتمادشان صلب می‌شود. و این صلب اعتماد خدای ناکرده برای نظام ایجاد مشکل می‌کند.

تمام کار بنده شفاف است. محل کار من ۳۰ سال در استانداری گیلان است، نه تا به حال یک بار از ماشین دولتی استفاده کرده‌ام برای امور شخصی و مسائل سازمانی.

فرخی با تاکید چندین باره که شما اولین کسی هستید که حاضر شده‌ام تلفنی صحبت و مصاحبه کنم گفت: با توجه به مسائلی که به ما گفته‌اند تمام تلاش ما این است که ما تلفنی با کسی ارتباط برقرار نکنیم.

تلفن امنیت ندارد.

رسول فرخی در قسمت دیگری از سخنانش مدعی شد: من برای اولین مرتبه است که در تهران نشست خبری گذاشتم. هیچ نماینده‌ای این کار را نکرده. لینک بدهید پاسخ‌های شما را بدهم.

از خبرنگاران و پایگاه‌ها میخواهم یکی از رسالت‌های بسیار مهم و غیر قابل انکار پایگاه‌های خبری درج درست اخبار و امانت داری است.

مطالبی دارم اما چون به مردم قول دادم در این ۴ سال وارد حاشیه نشده و هم نخواهم شد، بعد از ۴ سال همه‌ی موارد را منتشر خواهم کرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شنیده شده پس از گذشن چند ماه از شروع فعالیت حضرتعالی، هنوز در سیاهکل دفتر ندارید، گفت: شما سیاهکلی هستید؟ تحقیقات بیشتری کنید.

می‌شود نماینده از سه ماه از آغاز به کار مجلس گذشته باشد و دفتر نداشته باشد؟ آیا این معقول است!؟

گاهی اوقات سوال کننده باید وزن سوالات را ببیند. مگر می‌شود بنده در لاهیجان دفتر داشته باشم اما در سیاهکل که شهر خودم است دفتر نداشته باشم؟!

همان ستاد من در سیاهکل، دفتر من است و ملاقات عمومی هم با مردم پابرجاست