وزیر بهداشت:

من اشتباهی وزیر شدم / همکاران من بدون حقوق هم خدمت می کنند


۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۱ | کد خبر: ۹۳۱۱ چاپ
من اشتباهی وزیر شدم / همکاران من بدون حقوق هم خدمت می کنند

کلانشهر: وزیر بهداشت درباره کرونا و اقدامات کادر درمان در این ایام گفت: در اوایل بهمن و اواخر زمستان  گزارشی از کشور چین دریافت کردیم. در اولین ساعات که از این ویروس خبر دار شدیم  جلسه ای اضطراری با همکاران برگزار کردیم چون روزهای سختی را برای کل جهان پیش بینی می کردیم.

وزیر بهداشت و درمان افزود: برخی از افراد ساده لوحانه به ما نگاه می‌کردند. تلاش بسیاری شد تا پروازها به مقصد چین و بالعکس را کنسل کنیم  و سعی شده با شیوع‌های جهادی به جبهه آرایی بپردازیم. برخی از افراد گفتند تحریم  هستیم و برایمان سخت است. اما ما تجربه 8 سال دفاع مقدس را داریم. ما جامعه بهداشتی و درمان کشور را داریم. در آن روزها سنگر ساختن را آغاز کردیم.

به گفته او در طرح تحول نظام سلامت توسعه 1/6 تخت به سرانه تخت های بیمارستانی کشور افزوده شد اما در  مقایسه با کشور های عقب افتاده اروپایی خیلی عقب هستیم.

نمکی گفت: در آن روزها 250 هزار بسیجی به فعال سازی سامانه 4030 اقدام کردند و توانستیم شمار مرگ های کرونایی را به تعداد 30 نفر در روز برسانیم ونتیلاتور را صادر کنیم. تردید نیست که امروز با همت عزیزان مشکلات را برطرف کنیم.

وزیر بهداشت افزود: چه کسی گفته سردار سلیمانی شهید شده است او در وجود ما زنده است. بنده وزیری هستیم که نه سیاسی هستم و نه تیم دارم بنده با ورود به وزارت بهداشت لشکر نداشتم و معاونان را عوض نکردم. وزیر شدن داشته‌های دیگر می خواست که من نداشتم. بنده یاد گرفتم که آلوده فتنه‌های سیاسی نشوم و اشتباهی وزیر شدم. رسانه من بسیجیان هستند. چند هجمه به من وارد شد که هیچ کسی از بنده دفاع نکرد و اگر به قاسم سلیمانی نوشتم چون همدلی بهتر از او ندیدم.

به گفته او روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی محبتی کردند، هر چند که می دانم ایشان در چه فشاری هستند، اما قسمت اندکی از مبلغی که از  صندوق توسعه ملی تخصیص یافته بود را آزاد کردند. من اگر چند ماه پیش التماس می کردم، برای این بود که می ‌خواستم خودم را برای یک پاییز سنگین آماده کنم تا بتوانم بار را از دوش همکارانم بردارم و بتوانم از خجالت و شرمندگی نیروهایی که چند ماه است که زحمت می ‌کشند، درآیم. با توجه به اینکه مدام صبوری می کردیم که خدایی نکرده این پول را وارد بازار نکنیم که چرخش آن باعث تغییر در پایه پولی شده و دلار دچار نوسان شود، بازهم صبوری کردیم و دیروز به دکتر تقوی ‌نژاد گفتم، همین میزان را هم برگردانید. ما گذشتیم تا مبادا درخواست من موجب تزلزل نشود. از این به بعد ما لب فرو می‌ بندیم. همکاران من اگر حقوق هم نگیرند، بازهم کار می کنند. ما برای فدا کردن جان آمده ایم.

وزیر بهداشت ادامه داد: برای برخی‌ها عجیب است که بگویم پول نمی‌گیریم اما جانفشانی می کنیم. نمی گذاریم در عرصه بین المللی در مبارزه با کرونا از هیچ کسی عقب بی‌افتیم. در کنار مردم بزرگ منش این کشور مقاومت می کنیم و کرونا را شکست می دهیم.

نمکی گفت: درود به  جبهه مدافعان سلامت و امید است با همدلی و وفاق بتوان این راه پر فراز و نشیب را طی کنیم.

نظر شما:

security code