مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات کشور:

منطقه آزاد انزلی تحولات گسترده ای در زمینه افزایش صادرات داشته است


۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۱:۰۶ | کد خبر: ۹۳۵ چاپ
منطقه آزاد انزلی تحولات گسترده ای در زمینه افزایش صادرات داشته است

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات کشور گفت: منطقه آزاد انزلی با اجرای برنامه های حمایتی و فراهم کردن زیرساخت ها در ظرف چهار سال اخیر تحولات گسترده ای در زمینه افزایش صادرات داشته است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، افروز بهرامی در مراسم تجلیل از ۱۱ واحد تولیدی صادراتی منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه مناطق آزاد اساسا با رویکرد توسعه صادرات در کشور تشکیل شده اند، خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ درصد کل صادرات مناطق آزاد از منطقه آزاد انزلی صورت می پذیرد که نشانگر تحقق رسالت های مناطق آزاد مبنی بر تبدیل شدن به قطب صادرات از سوی این منطقه است.

وی با تشریح سیاست های صادرات غیرنفتی و با بیان اینکه صادرات می تواند موجبات ارزآوری کشور را فراهم آورد، افزود: در این میان منطقه آزاد انزلی با اجرای برنامه های حمایتی و فراهم کردن زیرساخت ها در ظرف چهار سال اخیر تحولات گسترده ای در زمینه افزایش صادرات داشته است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در ادامه با بیان اینکه در حاشیه این مراسم تفاهم نامه ای با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی امضا کردیم که امیدواریم در چارچوب این تفاهمنامه بتوانیم در مناطق آزاد ظریب نفوذ خدمات صندوق ضمانت صادرات و بیمه اعتباری را افزایش دهیم، تصریح کرد: همچنین طی این تفاهمنامه سعی می کنیم مناطق آزاد را در راه رسیدن به رسالت اصلی شان که تبدیل شدن به قطب صادرات کشور است، نزدیک کنیم.

بهرامی افزود: صندوق ضمانت صادرات ایران در واقع ریسک های سیاسی و تجاری که صادر کنندگان در روند صادرات ممکن است مواجه شوند را کاهش می دهد و مشکلاتی که با تحقق هر کدام از این ریسک ها و پرداخت وجه حاصله از صادرات کالاها و خدمات آنها ممکن است ایجاد شود را بیمه می کند.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور، بیمه نامه های ما می توانند جایگزین LC شوند، تصریح کرد: صندوق ضمانت صادرات می تواند برای سرمایه در گردش تجهیزات، کارگاه صدور خدمات فنی مهندسی، سرمایه در گردش بخش تولید که قرار است صادرات انجام شود و حتی زیرساخت های صادراتی حمل و نقل و دیگر پروژه هایی که صادرات محور باشند، منابع مالی را با ضمانت نامه های صندوق تامین کند.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه طی چند وقت اخیر سعی کردیم خدمات صندوق را افزایش و سبد محصولات را متناسب با نیاز هایی مطرح شده از سوی صادرکنندگان متنوع تر کنیم، گفت: به عنوان مثال خرید دین محصولات صادراتی و صدور ضمانتنامه هایی که برای خدمات فنی مهندسی از جمله برای حضور در مناقصه ها لازم به اجرا هستند را در دستور کار خودمان قرار دادیم و سعی داریم به موازات و یا حتی جایگزین نظام بانکی این ضمانتنامه ها را صادر کنیم.