حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور:

اعمال محدودیت سفر های بین شهری منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است


۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۰ | کد خبر: ۹۵۸۱ چاپ

جانشین رئیس پلیس راهور گفت: اعمال محدودیت برای سفرهای بین‌شهری منوط به تصمیم نیروی انتظامی نیست و منوط به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است.

اعمال محدودیت سفر های بین شهری منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است

کلانشهر: سردار تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهور در پاسخ به اینکه آیا پلیس راهور برنامه‌ای برای اعمال محدودیت سفرهای بین‌استانی به مانند فروردین ماه امسال دارد، اظهار کرد: این موضوع منوط به تصمیم نیروی انتظامی نیست و منوط به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است.

گفتنی است روز گذشته مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح، با تأکید بر ضرورت ضابطه‌گذاری‌های الزامی در مبارزه با بیماری کرونا، تاکید کردند: ضابطه‌گذاری‌ها بایستی حاکمیتی و الزامی باشد البته این را من از مدتها پیش به مسئولان محترم، به رئیس‌جمهور محترم و به دیگران هم گفته‌ام که بایستی الزام بشود.

ایشان گفتند: یک مواردی است که بعضی از فعالیتها باید تعطیل بشود، بعضی از سفرها باید ممنوع شود همچنان که ملاحظه کردید، [منع] سفر اربعین را مردم متدین و مؤمن ما پذیرفتند که گفتیم نروید به طرف مرز، نرفتند؛ این خیلی مهم است. در قضیه عزاداری‌ها که ستاد ملّی مبارزه‌ با این بیماری ضابطه معین کرد، مردم مؤمن و متدین که پایبندند، ضابطه را دقیق رعایت کردند؛ این باید در زمینه‌های گوناگون تسری پیدا کند و باید اجباری و الزامی شود؛ جلوی بعضی از سفرها واقعاً باید گرفته بشود؛ گاهی بعضی از سفرها موجب می‌شود که شیوع، بی‌محابا و بدون قابلیت کنترل انجام بگیرد که واقعاً مایه تأسف است.

به نظر می‌رسد با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید جلوی بعضی از سفرها گرفته شود، و ارتباط تأثیرات مستقیم سفرها با افرایش شیوع کرونا ستاد ملی مقابله با کرونا نیز باید تصمیم نهایی در این رابطه بگیرد.


تسنیم