رئیس شبکه دامپزشکی آستارا خبر داد

صادرات بیش از ۲۰ تن ماهی منجمد خاویاری ایران به روسیه


۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۰ | کد خبر: ۹۶ چاپ
صادرات بیش از ۲۰ تن ماهی منجمد خاویاری ایران به روسیه

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا از صادرات ۲۰ هزار و ۳۳ کیلوگرم ماهی منجمد خاویاری تولید داخل کشور از مرز زمینی این شهرستان به فدراسیون روسیه خبر داد.‌

به گزارش کلانشهر و به نقل از فارس، بهرام پورضرب اظهار کرد: ۲۰ هزار و ۳۳ کیلوگرم ماهی منجمد خاویاری از استان مازندران با نظارت مستقیم شبکه دامپزشکی و رعایت شرایط قرنطینه به فدراسیون روسیه صادر شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا ارزش مقدار کالای صادرشده را ۱۲۰ هزار دلار عنوان کرد و افزود: صدور تمام مجوزهای لازم این محموله صادراتی از سوی اداره‌کل دامپزشکی استان مازندران باهدف تأمین بخشی از مواد غذایی موردنیاز کشور هدف انجام شده است.

 

به‌گفته این مسئول تاکنون، 304 تن انواع پنیر و خامه پاکتی، 9 تن شیر پاستوریزه، 20 تن گوشت فیل‌ماهی چهارتن روغن ماهی، 47 تن پودر ماهی، ۸۲ هزار قطعه جوجه یک‌روزه، 17 تن تخم‌مرغ نطفه‌دار و 46 تن ماهی منجمد از مرز زمینی این شهرستان به کشورهای فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

به گزارش فارس، پذیرش فرآورده‌های دام و طیور ایران در کشورهای همسایه منوط به داشتن گواهی‌نامه معتبر از سوی سازمان دامپزشکی است و تمام محموله‌های صادراتی در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی به‌صورت لحظه‌ای ثبت می‌شوند.