ویلاها زندگی روستاییان را تهدید می کنند


۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۳:۲۳ | کد خبر: ۹۶۳ چاپ
ویلاها زندگی روستاییان را تهدید می کنند

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: تغییر کاربری و ویلاسازی به روستاهای شهرستان آسیب جدی وارد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، حمید سلیمانی با بیان اینکه شهرستان آستانه اشرفیه دارای حاصلخیزترین خاکهای کشاورزی است و در مجموع این شهرستان برای محصولاتی چون برنج و بادام زمینی یک برند معتبر محسوب می‌شود، گفت: همه تلاش ما اینست که حتی یک وجب از خاک کشاورزی این شهرستان به واحد مسکونی تبدیل نشود.

وی افزود: اگر چه تمایل به تغییرکاربری ها و ساخت ویلاها در شهرستان کم شده است اما باید تمهیداتی اندیشیده شود تا این میزان به صفر برسد.

سلیمانی با بیان اینکه افزایش درآمد روستاییان موجب می‌شود که جوانان تمایل بیشتری برای ماندگاری در روستاها داشته باشند و تمایل به فروش اراضی شان نداشته باشند، خاطرنشان‌کرد: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مناسب می‌تواند تمایل مسافرین و گردشگران برای خرید زمین و ساخت ویلا را کاهش دهد.

مدیر جهادکشاروزی آستانه اشرفیه، تصریح کرد: حتی در تقاضاهایی که در محدوده طرح هادی قرار می گیرند، اداره بنیاد مسکن شهرستان با نظر جهادکشاورزی آستانه اشرفیه مجوز برخی از تغییرکابری‌ها را صادر می‌کند و ما تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا به اراضی کشاورزی و باغی آسیبی نرسد.

وی افزود: گاهی اوقات کوتاهی دهیاران نیز موجب می‌شود که ساخت و ساز خانه‌های دوم پایتخت نشینان را در برخی مناطق ببینیم که بلافاصله تذکر داده می‌شود و اقدامات قانونی برای جلوگیری از ادامه ساخت و سازها انجام می‌شود.

سلیمانی ادامه داد: امسال 15مورد قلع و قمع ساخت و ساز در این شهرستان انجام شده است و همچنان برای حفاظت از اراضی شالیزاری و باغی آستانه از هر گونه تغییرکاربری جلوگیری خواهیم کرد.

مدیر جهادکشاورزی آستانه با بیان اینکه تغییرکاربری و ویلاسازی به روستاهای شهرستان آسیب جدی وارد می‌کند، گفت: ماندن روستاییان در روستاها علاوه بر اینکه موجب حفظ  و افزایش تولیدات گیاهی و دامی می‌شود، از آسیب‌هایی که صاحبان ویلا با ورود به مناطق ایجاد می‌کنند، نیز جلوگیری خواهد شد.   

نظر شما:

security code