پیام تبریک پرماجرای مدیرکل ورزش و جوانان گیلان؛

پیام های تبریک همیشه مشابه اند اما برخی مشابه ترند


۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۵۳ | کد خبر: ۹۶۸۲ چاپ

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، پیام تبریکی صادر کرد که عینا یک کپی کاری از پیام تبریک دیگر همکارانش در سایر استان‌ها بوده است.

پیام های تبریک همیشه مشابه اند اما برخی مشابه ترند

کلانشهر: متن پیام تبریک مریم بخشی که در پورتال اداره کل ورزش و جوانان استان منتشر شده است به شرح ذیل است:

" مریم بخشی همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش ضمن تبریک این ایام فرخنده به کارمندان،هیات‌ها، ورزشکاران، مربیان، پیشکسوتان و جامعه ورزش استان گیلان، ورزش را پدیده‌ای منحصربفرد در شکوفایی جامعه ارزیابی کرد و گفت: حرکت در جهت ارزش‌های انقلاب و سرلوحه قراردادن منویات مقام معظم رهبری ازمبادی حصول به موفقیت ایران اسلامی در آوردگاه‌های جهانی خواهد بود.

وی ورزش را مقوله‌ای فراگیر و جهانشمول برشمرد و افزود: که باید ازآن در جهت تعالی همه جانبه جامعه استفاده بهنگام کنیم.

بخشی بر این نکته تاکید کرد که با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا آنچه بیش از همیشه باید در جامعه امروز نمود یابد همدلی هرچه بیشتر مردم است که در شعار امسال هفته تربیت بدنی و ورزش (ایران همدل- ایران فعال) قرار دارد. برای در امان بودن از کرونا و هر بیماری دیگر نیازمند تحرک و فعالیت بدنی هستیم و اگر ورزش در سرلوحه زندگی قرار گیرد به راحتی می‌توانیم از بحران‌های مختلف به سلامت عبور کنیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان با تکریم از مقام شامخ شهیدان، خانواده‌های جانبازان، آزادگان و همه‌ی انسان‌هایی که با تلاش بی‌وقفه در جهت شکوفایی جامعه حرکت می‌کنند، اظهار امیدواری کرد: با همدلی و پرهیز از حواشی این توانایی را داریم که بر اساس برنامه از پیش طراحی شده اهداف مورد نظر را به پیش برده و جامعه را از خدمات بهتری بهره مند سازیم. "

حال با یک جستجوی ساده می‌بینیم پاراگراف‌های اول و دوم و چهارم این متن را، عیناً از پیام تبریک رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه که سال گذشته منتشر شده بود، کپی کرده‌اند (تصویر پایین) و حتی رغبت نکردند غلط املایی موجود در پیام رئیس اداره ورزش شهرستان کرمانشاه را اصلاح نمایند.

در متن پیام تبریک اولی واژه "جهان شمول " به طور پیوسته نوشته شده است که یک غلط رایج است و می‌توان به صورت مجزا هم نوشت.

اما در پاراگراف سوم که اشاره‌ای به وضعیت فعلی کشور یعنی بحران کرونا دارد، انتظار می‌رفت، از ذهن نویسنده تراوش کرده باشد، ولی متاسفانه پس از جستجو دریافتیم، این پاراگراف نیز مثل سایر متون این پیام تبریک، یک کپی کاری ساده و ناشیانه است (تصویر بالا) و از بین اظهارات سید عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان که هفته گذشته با خبرگزاری ایسنا مصاحبه کرده است، گرفته شد.

یقینا این اعتقاد وجود دارد که در توانمندی و پتانسیل مدیرکلی که نتواند پیام تبریک تنها مناسبت اختصاصی سازمان خود را با قلم و ذهن و تخصص خود بنویسد و از سایرین کپی می‌کند، کمی شک کرد.

البته اگر از انصاف نگذریم باید این کپی کاری ناشیانه را گردن روابط عمومی این سازمان انداخت، اما روی دیگر سکه توجه و نظارت بیشتر مدیر یک مجموعه نیز اصلی است که نباید فراموش کرد.


خط اول ورزشی