رییس ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت انسولین ایرانی در شرکت های داروسازی گیلان خبر داد

کلانشهر: محمد مخبر عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از یک شرکت دارو سازی در رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز ساخت انسولین در کشور، اظهار کرد: از سال آینده ساخت انسولین در کشور آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه انسولین ایرانی توسط دو شرکت دارو سازی در استان گیلان ساخته می‌شود، گفت: دو شرکت دارو سازی فعال در استان گیلان ۲۶ نوع داوری جدید در حال تولید است که اکثر آنها از داورهای درمان بیماری‌های سرطانی است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تلاش محققان ایرانی برای ساخت واکسن برای این ویروس، تصریح کرد: در حال حاضر همه نتایج آزمایش‌های حیوانی که از شش مسیر دنبال شده در عالی‌ترین استاندارد خود به رغم سخت گیرانه بودن تمام فرآیندهای بهداشت جهانی قرار داشته و موفقیت آمیز بوده است.

مخبر با اشاره به توانایی‌های بالای شرکت‌های دارویی فعال در استان گیلان، تأکید کرد: به صورت قاطع می‌توان گفت که این شرکت‌ها تنها شرکت‌هایی هستند که در خاورمیانه می‌توانند داوری ضد کرونا را تولید کنند.

وی در ادامه به تحریم و فشار دشمنان علیه نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) هر کجا که استکبار قصد ضربه زدن به نظام و انقلاب را دارد وارد عمل می‌شود.