رفع تصرف 40 هکتار ارضی ملی در آستانه اشرفیه

فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف 40 هکتار از ارضی ملی در شهرستان آستانه اشرفیه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا اسحاقی، با اعلام این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان آستانه اشرفیه در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی در پارک ملی بوجاق واقع در بخش کیاشهر این شهرستان اقدام به تصرف اراضی ملی کرده، بررسی موضوع در دستور کار قرار دادند. 

ارشد انتظامی گیلان افزود: ماموران پلیس با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند و با بررسی‌ها به عمل آمده مشخص شد متهم 40 هکتار از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و اقدام به ساخت یک بنا 120 متری و استخر ماهی در آنجا کرده است. 

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش این زمین‌ 4 میلیارد ریال را اعلام کردند افزود: در این راستا متهم 55 ساله دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شد. 

سردار اسحاقی ادامه داد: با حضور معاون دادستان استان گیلان، رئیس حوزه قضائی بخش کیاشهر، مدیرکل منابع طبیعی استان، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان و تعدادی از مسؤولان شهرستان آستانه اشرفیه زمین مورد نظر رفع تصرف شد. 

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با بیان اینکه تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه‌های کشور و حقوق همه مردم به‌ویژه نسل آینده این کشور است خاطرنشان کرد: زمین‌خوارن بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سود‌های کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل همکاری همه مردم و دستگاه‌های نظارتی الزامی است.

نظر شما:

security code