معاون دانشگاه علوم پزشکی نسبت به شیوع ویروس در فضاهای بسته هشدار داد

در دو نوبت ۱۵ دقیقه ای پنجره ها را باز کنید تا تهویه صورت بگیرد


۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۸:۰۷ | کد خبر: ۹۹۰۳ چاپ
در دو نوبت ۱۵ دقیقه ای پنجره ها را باز کنید تا تهویه صورت بگیرد

کلانشهر: معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه بسته شدن درها و پنجره های منازل و فضاهای تجمعی احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می دهد، گفت: توصیه می شود دو بار در طول روز و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه کلیه درها و پنجره های باز شود تا تهویه صورت گیرد.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه روزانه بیش از ۲۰۰ بیمار مشکوک کرونایی به مراکز درمانی سطح استان گیلان مراجعه می کنند، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ بیمار کرونایی جدید را بستری کردیم.

وی از بستری بودن ۴۰۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه ۹۰ بیمار بدحال و در ICU بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه وضعیت مراجعه و بستری بیماران کرونایی نسبت به هفته گذشته روند ثابت داشته است، اظهار کرد: متاسفانه نسبت به سه ماه گذشته روند افزایشی بیماران چشمگیر بوده که نشان دهنده کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی است.

حیدرزاده، با اشاره به فرارسیدن فصل سرد سال و کاهش دما، اظهار کرد: با توجه به بسته شدن درها و پنجره های منازل و فضاهای تجمعی احتمال ابتلا به کرونا بالا می رود لذا توصیه می شود دو بار در طول روز و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه کلیه درها و پنجره های باز شود تا تهویه صورت گیرد.

وی از پایین بودن ضریب پوشش ماسک در گیلان نسبت به کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: طی دو هفته گذشته ضریب ماسک زدن در استان چند درصد افزایش یافته، اما همچنان از کشور پایین تر هستیم.

نظر شما:

security code