۱۲۳ هکتار از جنگل های گیلان طعمه حریق شد


۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۲:۱۰ | کد خبر: ۹۹۶۴ چاپ

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: در نیمه نخست امسال ۱۲۳ هکتار از جنگل های این استان طعمه حریق شد.

۱۲۳ هکتار از جنگل های گیلان طعمه حریق شد

کلانشهر: سرهنگ محمد قربانی لرد روز چهارشنبه افزود: در این مدت ۸۷ آتش سوزی در مراتع و جنگل های گیلان اتفاق افتاده که بیشتر این حریق‌ها در مرتع بوده ضمن اینکه در این آتش سوزی‌ها به تنه درختان خسارت وارد نشده و آسیب‌ها سطحی بوده است.

وی اظهار داشت: در این مدت در جریان مهار آتش سوزی‌ها علاوه بر نیروهای حفاظت منابع طبیعی، نیروهای مردمی، امدادی، هلال احمر، بسیج، نیروی انتظامی، بخشداران، فرمانداران همکاری کردند که از همه آنها قدردانی می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان خاطر نشان کرد: سهل انگاری گردشگران از جمله مهمترین دلایل این آتش سوزی ها بوده لذا ضروری است تا همه در حفظ منابع طبیعی حساسیت و همکاری های لازم را داشته باشند.

وی بیان داشت: در مهار آتش سوزی‌ها در این مدت، علاوه بر نیروهای حفاظت منابع طبیعی، نیروهای مردمی، امدادی، هلال احمر، بسیج، نیروی انتظامی، بخشداران، فرمانداران و غیره همکاری کردند که تلاش و همراهی آنها جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۳۰۰ همیار طبیعت با منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان همکاری می‌کنند، گفت: این اداره کل دارای افزون بر ۴۰ قرق بان است که در عرصه‌ها فعالیت می‌کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از مردم خواست تا در صورت مشاهده آتش در جنگل ها و مراتع فوری با شماره ۱۵۰۴ تماس گرفته و اطلاع دهند. / ایرنا


* تصویر آرشیوی است