سخنگوی جمعیت هلال احمر:

ارائه انسولین تنها با نسخه و آزمایش معتبر امکان پذیر است


۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۲:۳۹ | کد خبر: ۹۹۸۵ چاپ

نصیری گفت: فردی که به داروخانه هلال احمر برای تحویل داروی انسولین مراجعه می‌کند باید دارای نسخه و برگ آزمایش معتبر باشد.

ارائه انسولین تنها با نسخه و آزمایش معتبر امکان پذیر است

کلانشهر: محمد نصیری سخنگوی جمعیت هلال احمر ،با اشاره به آخرین وضعیت انسولین در داروخانه‌های هلال احمر اظهار کرد: جمعیت هلال احمر برای ارائه انسولین بر اساس دستورالعمل هایی که وزارت بهداشت در عرضه دارو‌ها بیان می‌کند، عمل خواهد کرد. بنابراین فردی که به داروخانه هلال احمر برای تحویل داروی انسولین مراجعه می‌کند باید دارای نسخه معتبر و آزمایش با تاریخ به روز باشد.

او با اشاره به اینکه هم اکنون کمبودی در داروی انسولین در داروخانه‌های هلال احمر وجود ندارد، گفت: هر ساله بر اساس میزان سهمیه‌ای که معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی به ما اختصاص می‌دهد، انسولین توزیع می‌شود، امسال نیز به میزان سال گذشته به ما سهمیه دادند و هیچ تفاوتی با سال گذشته نداشته است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر افزود: البته امسال تقاضای انسولین به دلیل کمبود‌های موجود در سایر داروخانه‌ها، بیشتر از سال گذشته بوده است و تعداد افراد بیشتری به داروخانه‌های هلال احمر برای تهیه انسولین مراجعه کردند.


باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات شما:

مریم 15 آبان 1399 ساعت 05:08

آخه چقدر دروغ...اصلا کمبودی از انسولین در داروخانه ها نیس...مامان من انسولین میزنه...هلال احمر خیلی راحت میگه ما اصلا انسولین این نوع را نداریم...
همه اون لیست داروخانه هارو گفتین هم ندارن...با اینکه اسم مامان من تو لیست خود بیمه انسولین هست...حالا باز با نسخه و آزمایش...کجاست...کی میفروشه...اصلا انصاف ندارین که انسولین چقدر واجب و حیاتی واسه بیماراش..فقط دروغ و حزف مفت که مسئولین ما در ایران هر ساعت میزنن...

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code