تحصیل بیش از 54 هزار دانش آموز گیلانی در مدارس غیردولتی

رئیس اداره مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش گیلان از فعالیت ۹۰۰ واحد آموزشی غیردولتی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از 54 هزار و 137 نفر از دانش‌آموزان استان در این مدارس تحصیل می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، حمید آقاجانی با اشاره به تشکیل مدارس غیردولتی در سال 70، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 54 هزار و 137 نفر از دانش‌آموزان استان در این مدارس تحصیل می‌کنند. 

وی با اشاره به وجود 900 مدرسه غیردولتی در سراسر استان، افزود: 15 درصد جمعیت دانش‌آموزی گیلان جذب این مدارس شده‌اند و تا پایان برنامه ششم توسعه این رقم باید به 18 درصد افزایش یابد. 

رئیس اداره مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان تعداد پرسنل مدارس غیردولتی استان را 10 هزار نفر اعلام کرد و گفت: 23 هزار و 177 نفر از کودکان گیلانی در مقطع پیش‌دبستانی و 28 هزار و 445 نفر در مقطع ابتدایی این مدارس مشغول تحصیل هستند. 

آقاجانی با بیان اینکه نحوه ثبت‌نام و دریافت شهریه در مراکز غیر دولتی با نظارت آموزش و پرورش و بر اساس اجرای ماده 15 و 16 قانون تأسیس و اداره مدارس غیر دولتی صورت می‌گیرد، اعلام کرد: شهریه مدارس غیردولتی بر اساس میزان ساعات آموزشی، برنامه‌های متنوع درسی، فعالیت‌های جانبی و کلاس‌های تقویتی و مهارتی تعیین می‌شود.

وی فعالیت مدارس غیردولتی را کمک به اقتصاد آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: موسسان مدارس غیردولتی اقدام به ساخت فضاهای آموزشی، تجهیزات کمک آموزشی و جذب دانش‌آموزان کرده که مجموعه این اقدامات منجر به افزایش سرانه مدارس دولتی شده است.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به مدارس هیئت امنایی استان گفت:۳۴ مدرسه با ظرفیت ۳۵۱ کلاس درس در استان به‌صورت هیئت امنایی اداره می‌شود  و ۱۱ هزار و ۵۰ نفر از دانش‌آموزان گیلانی در این مدارس تحصیل می‌کنند. 

نظر شما:

security code