بیل گیتس: ترجیح می دهم به تهیه واکسن کمک کنم تا به مریخ بروم بیل گیتس: ترجیح می دهم به تهیه واکسن کمک کنم تا به مریخ بروم
بیل گیتس،بنیانگذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که ترجیح می‌دهد به جای رفتن به مریخ، به تهیه و حمایت از تولید واکسن‌هایی که جان‌ افراد را نجات می‌دهد، بپردازد.

دانمارک به تمام زنان و دختران افغانستان «به دلیل جنسیت آنها» پناهندگی می دهد دانمارک به تمام زنان و دختران افغانستان «به دلیل جنسیت آنها» پناهندگی می دهد
هیأت استیناف پناهندگان دانمارک در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس تصمیمی که در جلسه فوق‌العاده هیأت تجدیدنظر گرفته شده، رویه خود را تغییر داده است و اکنون به زنان و دختران افغانستان «تنها به دلیل جنسیت» پناهندگی اعطا خواهد کرد. 

ادعاهای عجیب جمهوری آذربایجان علیه ایران ادامه دارد ادعاهای عجیب جمهوری آذربایجان علیه ایران ادامه دارد
پلیس جمهوری آذربایجان مدعی است که در چارچوب عملیات فوق، مراکز یک شبکه تلویزیونی و یک خبرگزاری هم بازرسی شده است!

اتصال پیام‌رسان‌های بانکی ایران و روسیه پایانی بر تحریم‌پذیری از سوی غرب اتصال پیام‌رسان‌های بانکی ایران و روسیه پایانی بر تحریم‌پذیری از سوی غرب
به گفته کارشناسان، اتصال پیام‌رسان‌های بانکی ایران و روسیه حرکتی در جهت کاهش هزینه‌های مبادلاتی و گامی عملی در راستای عدم تحریم‌پذیری از سوی غرب است.

کنعانی : کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومیان کانادا بیانگر نسل کشی است کنعانی : کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومیان کانادا بیانگر نسل کشی است
ناصر کنعانی  سخنگوی وزارت امور خارجه انتشار گزارش های جدید از کشف تعدادی دیگری از گورهای  دسته جمعی مربوط به کودکان معصوم بومیان کانادا را نمونه ای از یک «تراژدی بزرگ انسانی» دانست که توصیفی به جز «نسل‌کشی» برای آن نمی‌توان یافت.

پاسخ آمریکا به سوالی درباره تاثیر تحریم ها بر روابط تجاری ایران-عراق پاسخ آمریکا به سوالی درباره تاثیر تحریم ها بر روابط تجاری ایران-عراق
سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری به سوالی درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا بر روابط تجاری ایران و عراق پاسخ داد.

بعد از ترور سلیمانی زندگی عادی و لذت حریم خصوصی ندارم بعد از ترور سلیمانی زندگی عادی و لذت حریم خصوصی ندارم
مایک پمپئو: «من احتمالا دیگر هرگز با ماشین شخصی خودم رانندگی نخواهم کرد یا از سطح حریم خصوصی که قبلا داشتم لذت نخواهم برد.»

چرا «کنگره بانوان تاثیرگذار» جنجالی شد؟ چرا «کنگره بانوان تاثیرگذار» جنجالی شد؟
برگزارکنندگان بگویند کنگره اخیر، تا چه اندازه توانست روایتی جدید را در مقابل آن‌چه روایت جبهه استکبار از زنان نامیده می‌شد، ارائه کند؟ شاید پرسش بنیادی‌تر این باشد که آیا اساسا این کنگره گفتمانی داشت که بتواند جریان‌سازی کند؟ آیا صرف دعوت از زنان چند مقام سیاسی خارجی و گرفتن چند عکس یادگاری، امریست که بتواند روایتی فراتر از آن‌چه استکبار و غرب می‌خواهد بر زنان تحمیل کند؟!

بورل: نمی توانیم بگوییم چون از «سپاه» خوش مان نمی آید،  تروریست است بورل: نمی توانیم بگوییم چون از «سپاه» خوش مان نمی آید، تروریست است
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست شورای روابط خارجی اروپا، به سوالی درباره تصمیم اتحادیه اروپا در زمینه موضوع تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران ایران پاسخ داد.

رهبر سمبلیک نیوزلند چطور محبوب شد؟ رهبر سمبلیک نیوزلند چطور محبوب شد؟
جاسیندا آردرن نخست وزیر چپ و جوان نیوزلند، بدون تردید در تمام سال های گذشته یکی از محبوب ترین رهبران سیاسی دنیا بوده است، این محبوبیت نه تنها برای رسانه های جریان اصلی و چپ گرایان جهان بلکه در کشورش و در میان مردم نیوزلند هم صادق است.

گروسی: موضوع حقوق بشر ایران در حوزه وظایف آژانس نیست گروسی: موضوع حقوق بشر ایران در حوزه وظایف آژانس نیست
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد که به دنبال اطمینان یافتن از صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران است و موضوع حقوق بشر این کشور در حوزه وظایف وی نیست.

دیدار رابرت مالی با مقام‌های هلند و انگلیس دیدار رابرت مالی با مقام‌های هلند و انگلیس
نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در پیام‌های توئیتری جداگانه، از گفت‌وگوی خود با مقام‌های انگلیس و هلند درباره ایران خبر داد.

پیشنهاد پارلمان اروپا برای قرارگرفتن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی پیشنهاد پارلمان اروپا برای قرارگرفتن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی
پارلمان اروپا به متمم طرحی رأی داد که در آن از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته شده سپاه پاسداران ایران را در فهرست به اصطلاح سازمان‌های تروریستی این اتحادیه قرار دهند.

حادثه خونین قبل از دیدار فوتبال؛ ۱۵ کشته و ۱۱مصدوم حادثه خونین قبل از دیدار فوتبال؛ ۱۵ کشته و ۱۱مصدوم
اتوبوسی که هواداران تیم ملی فوتبال عراق را به ورزشگاه بصره می‌برد دچار سانحه تصادف شد که در نتیجه آن ۱۵ نفر تاکنون کشته شده‌اند.

ساداتیان: احیای برجام دیر شده اما هنوز قابل حل است ساداتیان: احیای برجام دیر شده اما هنوز قابل حل است
یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: با وجود اینکه فضای بازگشت همه طرف‌ها به میز مذاکرات احیای برجام را نامشخص و مبهم می‌دانم اما معتقدم هنوز برجام قابل حل است، دیر شده اما قابل حل است.

طرح ٢٧ صفحه اى اتحادیه اروپا براى تحریم ۴۰ فرد و نهاد ایرانی طرح ٢٧ صفحه اى اتحادیه اروپا براى تحریم ۴۰ فرد و نهاد ایرانی
نشریه آمریکایی پولیتیکو امروز جمعه نوشت که اسامی ۴۰ شخص حقیقی و نهاد حقوقی ایرانی در پیش‌نویس فهرست تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران قرار گرفته است.

رافائل گروسی: پیشرفتی در پرونده ایران صورت نگرفته است رافائل گروسی: پیشرفتی در پرونده ایران صورت نگرفته است
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه‌ای روز پنجشنبه مدعی شد پیشرفتی در پرونده مذاکرات این نهاد بین‌المللی با ایران صورت نگرفته است.

چگونه اروپا از زمستان سخت جَست؟ چگونه اروپا از زمستان سخت جَست؟
اروپا در زمستان امسال، به لطف هوای گرم و تلاش برای یافتن منابع دیگر گاز طبیعی از یک آخرالزمان انرژی جَسته است.

کدام کشورها کمترین نرخ بیکاری را دارند؟ کدام کشورها کمترین نرخ بیکاری را دارند؟
نرخ بیکاری منطقه یورو در ماه نوامبر به ۶.۵ درصد رسید.

انگلیس و فرانسه سفرای ایران را به وزارت خارجه فراخواندند انگلیس و فرانسه سفرای ایران را به وزارت خارجه فراخواندند
دولت‌های انگلیس و فرانسه از احضار سفیر ایران به وزارت خارجه کشورشان خبر دادند.

کانادا تحریم های جدید علیه ایران اعمال کرد کانادا تحریم های جدید علیه ایران اعمال کرد
وزارت خارجه کانادا از اعمال تحریم علیه دو شخص و سه نهاد ایرانی به دلایل حقوق بشری خبر داد.

اقدامی برای کنترل مسافران ورودی از چین به ایران انجام می شود؟ اقدامی برای کنترل مسافران ورودی از چین به ایران انجام می شود؟
در آستانه قرار گرفتن در موج هشتم کرونا و در شرایطی که چین از مراکز اصلی شیوع مجدد کرونا در جهان است، ایرلاین‌ها برای هرگونه اقدام از جمله محدودیت یا کنترل مسافران ورودی از چین به ایران، گوش به فرمان ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند.

بازگشت نتانیاهو به قدرت چه پیام‌ها و تهدیداتی برای ایران دارد؟ بازگشت نتانیاهو به قدرت چه پیام‌ها و تهدیداتی برای ایران دارد؟
اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه درباره تاثیر قدرت گرفتن نتانیاهو بر احیای برجام نیز گفت: «اصولا نتانیاهو پیش از این هم به شدت با امضای برجام و محتوای آن مخالف بود. او در کنگره‌ی آمریکا علیه رئیس جمهور وقت آمریکا اوباما سخنرانی کرد و میانه‌اش با بایدن نیز تیره بود.

چه تعداد خبرنگار در سال ۲۰۲۲ در جهان به قتل رسیدند؟ چه تعداد خبرنگار در سال ۲۰۲۲ در جهان به قتل رسیدند؟
طی دو دهه گذشته، «تاریک‌ترین سال‌ها» به سال‌های 2012 و 2013 برمی‌گردد که به‌ترتیب 144 و 142 خبرنگار عمدتاً به دلیل درگیری در سوریه کشته شدند.

برلین دلیلی برای از سرگیری مذاکرات برجامی نمی بیند برلین دلیلی برای از سرگیری مذاکرات برجامی نمی بیند
سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که کشورش دلیلی برای از سرگیری مذاکرات برجام نمی‌بیند و در حال حاضر بر این مسأله متمرکز نیست.

حق وردی: امکان تحصیل مجازی و حضوری برای بانوان افغان در ایران مهیاست حق وردی: امکان تحصیل مجازی و حضوری برای بانوان افغان در ایران مهیاست
یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسلام برای تحصیل تفاوتی بین زن و مرد قائل نشده، گفت: امکان ادامه تحصیل برای بانوان افغانستانی به صورت مجازی و حضوری وجود دارد.

میلیونرها به کدام کشورها مهاجرت می‌کنند؟ میلیونرها به کدام کشورها مهاجرت می‌کنند؟
مهاجرن نیروی انسانی از جمله مهاجرت‌هایی است که طی سال‌های گذشته با رشد فزاینده‌ای مواجه بوده است. کدام کشورها توانستند نیروی کار و سرمایه بیشتری جذب کنند؟

چرا صندلی سفیر ایران در کابل خالی ماند؟ چرا صندلی سفیر ایران در کابل خالی ماند؟
با توجه به این که از زمان روی کار آمدن طالبان و عدم تشکیل دولت فراگیر در افغانستان، هیچ کشوری حکومت آنان را به رسمیت نشناخته است، اساسا اعزام سفیر به کابل امکان پذیر نیست، زیرا مستلزم تشریفات خاص خود است و به همین دلیل کشورها برای سفارت‌خانه‌های خود سرپرست تعیین می‌کنند.

جذاب ترین قصاب اینستاگرام / نصرت گوکچه چگونه ثروتی ۴۰ میلیون پوندی به دست آورد؟ جذاب ترین قصاب اینستاگرام / نصرت گوکچه چگونه ثروتی ۴۰ میلیون پوندی به دست آورد؟
نصرت در ابتدا در نوجوانی و جوانی فردی فروتن بود و امروز به مدیریت یک امپراتوری رستوران جهانی و ثروت‌های ده‌ها میلیون پوندی رسیده است. او که پیش‌تر یک شاگرد قصاب بود اکنون برای ۵۰ میلیون دنبال کننده‌اش در اینستاگرام با نام Salt Bae شناخته می‌شود.

یک «ایموجی» باعث کشته و زخمی  شدن چند نفر شد یک «ایموجی» باعث کشته و زخمی شدن چند نفر شد
استفاده اشتباه از ایموجی در ذیل اعلامیه ترحیم یکی از افراد عشیره باعث کشته شدن یک نفر و زخمی‌شدن چند نفر دیگر شد.