تعداد شهدای غزه به ۱۰۹ تن رسید/ ۲۸ کودک و ۱۵ زن در میان شهداء تعداد شهدای غزه به ۱۰۹ تن رسید/ ۲۸ کودک و ۱۵ زن در میان شهداء
تعداد شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۱۰۹ تن از جمله ۲۸ کودک و ۱۵ زن افزایش یافت.

توافق ایران و آمریکا بعد از انتخابات توافق ایران و آمریکا بعد از انتخابات
هشدار نسبت به فرصت کوتاه برای احیای برجام، احتمال توافق بعد از انتخابات، اظهارات ضدایرانی فرمانده سنتکام، درخواست تحقیقی امنیتی از آرین طباطبائی، احتمال انشعاب در جمهور‌خواهان، درخواست ارسال نیروهای بیش‌تر ناتو برای شرق اروپا، آغاز رزمایش مشترک در دریای چین شرقی، نشست شورای امنیت در پی افزایش درگیری ها در فلسطین و وضعیت وخیم در هند سرخط رسانه‌های بین‌المللی را در نیم روز گذشته شکل داده‌اند.

اقتصاد ایران؛ در حال فروپاشی یا خروج از رکود؟ اقتصاد ایران؛ در حال فروپاشی یا خروج از رکود؟
مخالفان برجام گزارش صندوق بین المللی پول را شاهدی بر کارسازی کارزار فشار حداکثری ترامپ تلقی می کنند.

ادبیات مذاکره کنندگان در وین یادآور دو هفته پایانی پیش از حصول برجام است ادبیات مذاکره کنندگان در وین یادآور دو هفته پایانی پیش از حصول برجام است
چهارمین دور از رایزنی‌های فشرده فنی و حقوقی در وین در حالی آغاز شد که هیات‌های ایرانی و امریکایی همچنان از دیدار با یکدیگر حذر دارند و پرچم ایالات متحده همچنان راهی به داخل سالن محل برگزاری کمیسیون مشترک برجام ندارد.

عربستان مذاکره مستقیم با ایران را تایید کرد عربستان مذاکره مستقیم با ایران را تایید کرد
رویترز به نقل از یک مقام سعودی: ریاض مذاکره مستقیم با ایران را تایید کرد ریاض به دنبال مشاهده «اقدامات عملی» از سوی ایران است. خبرگزاری رویترز امروز (جمعه) به نقل از یک مقام وزارت خارجه عربستان سعودی گزارش‌ها درباره گفت‌وگو بین تهران و ریاض را تایید کرد و گفت هدف از آن‌ها کاستن از تنش‌ها در منطقه بوده است. به گزارش فارس، «رِید کریملی» رئیس برنامه‌ریزی سیاست‌های وزرات خارجه سعودی ضمن تایید گفت‌وگوها، افزود هنوز برای قضاوت درباره نتیجه آن‌ها خیلی زود است و ریاض به دنبال مشاهده «اقدامات عملی» از سوی ایران است. رویترز به نقل از یک مقام سعودی: ریاض مذاکره مستقیم با ایران را تایید کرد این مقام سعودی اظهار داشت: امیدواریم گفت‌وگوها موفقیت‌آمیز باشد، اما برای رسیدن به جمع‌بندی قطعی بسیار زود است. به گزارش رویترز، این اولین بار است که ریاض گفت‌وگوهای مستقیم با ایران را تایید می‌کند.

ادعای رویترز درباره پیشنهاد جامع آمریکا به ایران ادعای رویترز درباره پیشنهاد جامع آمریکا به ایران
رویترز مدعی شد: آمریکا یک پیشنهاد جامع را مطرح کرده است که شامل برداشتن تحریم‌ها در بخش‌های کلیدی مثل نفت، گاز و بانکداری است.

دور جدید مذاکرات شاید آخرین دور باشد دور جدید مذاکرات شاید آخرین دور باشد
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین اعلام کرد که دور آتی مذاکرات وین درخصوص احیای برجام در تاریخ ۷ مه برگزار خواهد شد.

سرنوشت برجام در آستانه دو رویداد بحرانی قریب الوقوع سرنوشت برجام در آستانه دو رویداد بحرانی قریب الوقوع
دور جدید مذاکرات کمیسیون برجام در وین در روز شنبه در شرایطی دنبال شد که اخبار متناقضی از نتایج آن به گوش می رسد.

 راز مرگ دبیر اول سفارت سوئیس در تهران لو رفت راز مرگ دبیر اول سفارت سوئیس در تهران لو رفت
دیپلمات 51 ساله سوئیسی که به عنوان دبیر اول سفارت سوییس در ایران و معاون مسئول حافظ منافع آمریکا در جمهوری اسلامی مشغول به کار بود، از طبقه 17 برجی در کامرانیه سقوط کرد و جانش را از دست داد. این حادثه در حالی اتفاق افتاد که کشف دست نوشته ای در خانه او فرضیه خودکشی را تقویت کرده است.

تحریم ها شکسته شده است/ باهم باشیم، برداشته هم می شود! تحریم ها شکسته شده است/ باهم باشیم، برداشته هم می شود!
رئیس‌جمهور گفت: سال ۹۹ یکی از سخت‌ترین سال‌های تاریخ ایران بود زیرا اتکای ما به نفت و میعانات در بودجه ۲ درصد بود.

۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری عراق برای کاهش وابستگی به ایران ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری عراق برای کاهش وابستگی به ایران
عراق در تلاش برای کاهش وابستگی به واردات انرژی ایران، به دنبال انجام ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری به همراه برخی از شرکای انرژی خود به منظور افزایش تولید داخلی گاز است.

چند نکته به مخالفان برجام به بهانه سخنان رهبری چند نکته به مخالفان برجام به بهانه سخنان رهبری
شب گذشته مقام معظم رهبری در اظهاراتی به صورت تلویحی مذاکرات برجام را تایید کردند.

خطیب زاده: خبر تبادل زندانی ها میان ایران و آمریکا تأیید نمی شود خطیب زاده: خبر تبادل زندانی ها میان ایران و آمریکا تأیید نمی شود
سخنگوی وزارت امور خارجه خبر منتشر شده به نقل از برخی منابع آگاه درباره تبادل زندانی‌ها میان ایران و آمریکا را رد کرد.

تصمیم قطعی آمریکا درباره توافق هسته ای با ایران تصمیم قطعی آمریکا درباره توافق هسته ای با ایران
رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که دولت آمریکا تصمیم خود برای بازگشت به توافق هسته ای با ایران را قطعی کرده است و رژیم صهیونیستی نیز آماده این امر شده است.

بازگشت قطعی آمریکا به برجام و لغو تحریم ها بازگشت قطعی آمریکا به برجام و لغو تحریم ها
سفیر اسرائیل در آمریکا و سازمان ملل گفته است که دولتش «با تاسف» به این «اطمینان» رسیده که بازگشت آمریکا به برجام و رفع بخش عمده‎‌ای از تحریم‌ها علیه ایران امری «حتمی است».

چرایی تمایل عربستان به عادی سازی روابط با ایران چرایی تمایل عربستان به عادی سازی روابط با ایران
یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: عربستان الان برخلاف گذشته که اصلا به عادی‌سازی روابط با ایران تمایل نشان نمی‌داد ترغیب شده است، چون در یمن به بن‌بست رسیده و از سویی با بایدن بر سر چند موضوع اختلاف دارد که ترجیح می دهد هر چه زودتر مسایلش را با ایران حل کند تا از موازنه قدرت در منطقه عقب نماند.

بلومبرگ: قدرتهای جهانی به دنبال احیای برجام تا قبل از انقضای توافق ایران-آژانس هستند بلومبرگ: قدرتهای جهانی به دنبال احیای برجام تا قبل از انقضای توافق ایران-آژانس هستند
شبکه آمریکایی به نقل از منابع غربی گزارش داد قدرت‌های جهانی در تلاش هستند تا توافق هسته‌ای با ایران را تا پیش از اول خرداد، موعد پایان توافق موقت ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، احیا کنند.

چه عاملی بن سلمان را پای میز مذاکره با ایران آورد؟ چه عاملی بن سلمان را پای میز مذاکره با ایران آورد؟
تا وقتی که ترامپ بر سر کار بود، بن سلمان گمان می کرد که می تواند هم خواسته هایش را به ایران تحمیل کند اما با خروج ترامپ از کاخ سفید و آمدن اقای بایدن و رویکردی که او بر مسائلی چون برجام و یمن و حقوق بشر دارد، طبیعی است که شرایط عوض شده و ریاض نمی تواند به سیاست های یک طرفه و چشم بسته رییس جمهور آمریکا تکیه کند.

دولت عراق با اتصال راه آهن به ایران موافقت کرد دولت عراق با اتصال راه آهن به ایران موافقت کرد
هیات دولت عراق با اتصال ریلی به راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق خط بصره – شلمچه در جنوب این کشور موافقت کرد.

نوشیدن جام زهر تحریم ها توسط بایدن؟ نوشیدن جام زهر تحریم ها توسط بایدن؟
 احتمالاً هم در ایران و هم در آمریکا مخالفان برجام، دولت‌های روحانی و بایدن را تحت فشار قرار خواهند داد یا حتی ممکن است کارشکنی‌هایی توسط عوامل داخلی دو کشور یا بازیگران خارجی مخالف برجام رخ دهد.

بن سلمان رسما خواهان روابط با ایران شد/ما در ایران و آنها در عربستان منافع دارند بن سلمان رسما خواهان روابط با ایران شد/ما در ایران و آنها در عربستان منافع دارند
"محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان سه‌شنبه شب در یک نطق تلویزیونی گفت: به دنبال روابط خوب با ایران هستیم.

تشکر رهبر انقلاب از پیام  سیدحسن نصرالله و هنیه در پی درگذشت سردار حجازی تشکر رهبر انقلاب از پیام سیدحسن نصرالله و هنیه در پی درگذشت سردار حجازی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام‌های جداگانه‌ای به آقایان سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان و اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از پیام‌های تسلیت آنان به‌مناسبت درگذشت سردار مجاهد سیدمحمد حجازی تشکر و برای مجاهدان حزب‌الله و حماس، و ملت فلسطین آرزوی توفیق و سلامتی کردند.

نجات هند، نجات جهان است! نجات هند، نجات جهان است!
«فایننشال تایمز»، روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشته است که ویروس کرونا هند را به لرزه درآورده است. با توجه به اینکه افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به معنی ابتلای یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر انسان است، در نتیجه بحران در هند به این معنی است که خطر، دیگر کشورهای جهان را هم تهدید می‌کند.

محدودیت سفر دانشجویان ایران به آمریکا لغو شد محدودیت سفر دانشجویان ایران به آمریکا لغو شد
آمریکا محدودیت‌های سفر برای دانشجویان از کشورهای چین، ایران، برزیل، آفریقای جنوبی، انگلیس و ایرلند و همچنین منطقه شنگن را لغو کرد.  

جان کری به مصاحبه لو رفته اخیر ظریف واکنش نشان داد جان کری به مصاحبه لو رفته اخیر ظریف واکنش نشان داد
وزیر امورخارجه سابق آمریکا گزارش‌ها مبنی بر اینکه او در گذشته اطلاعاتی را درباره حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه در اختیار ظریف قرار داده است، رد کرد.

ظریف: نگران تاریخ نباشید/ نگران خدا و مردم باشید ظریف: نگران تاریخ نباشید/ نگران خدا و مردم باشید
وزیر امور خارجه با انتشار صوتی در صفحه اینستاگرام خود گفت: "من معتقدم کار برای تاریخ نکنید چون خطاب به تاریخ می‌گویم. خیلی نگران تاریخ نباشید نگران خدا و مردم باشید."

موج سنگین لابی های ضدبرجام موج سنگین لابی های ضدبرجام
پیشرفت در مذاکرات احیای برجام و رسیدن به یک تفاهم جدید در گرند هتل وین، تلاش‌های ضدبرجامی را سرعت بخشیده است. سناتورهای جمهوری‌خواه به‌همراه مقامات سابق دولت ترامپ از رونمایی بزرگ‌ترین بسته تحریم ایران از سوی کنگره خبر داده‌اند. در منطقه نیز مقامات اسرائیلی در راه واشنگتن‌ هستند و عربستان نیز نسبت به هرگونه توافق محدود هشدار داده است.

کدام تحریم ها لغو می شوند؟ کدام تحریم ها لغو می شوند؟
دولت بایدن این سیگنال را ارسال کرده که آماده لغو تحریم‌های موجود علیه بخش‌های مهم اقتصاد ایران از جمله بخش‌های نفت و مالی است و این آمادگی به کاهش اختلاف‌ها بین دو طرف در مذاکرات هسته‌ای کنونی کمک می‌کند. اما به‌رغم پیشرفت‌هایی که تاکنون مشاهده شده برخی دیپلمات‌های ارشد هشدار داده‌اند که چند هفته مذاکره دشوار پیش‌روست و پیشرفت‌های صورت گرفته شکننده هستند. در حال حاضر مذاکرات در وین تحت تاثیر ساختارهای سیاسی در داخل ایران و آمریکا و مخالفت ایران با مذاکره مستقیم با آمریکا دچار پیچیدگی است. بایدن مایل است به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران بازگردد.

کانادا بهترین کشور دنیا شناخته شد + رتبه بندی سایر کشورها کانادا بهترین کشور دنیا شناخته شد + رتبه بندی سایر کشورها
از بین ۷۸ کشور جهان، کانادا به عنوان بهترین کشور ۲۰۲۱ معرفی شد.

نامه ظریف به رهبری: مذاکرات را به ثمر می رسانم نامه ظریف به رهبری: مذاکرات را به ثمر می رسانم
وزیر امور خارجه نامه‌ای به رهبری نوشته که در آن درخواست کرده جلوی فشارها بر تیم مذاکره کنندگان هسته‌ای گرفته شود تا مذاکرات وین به سرانجام برساند. او در این نامه تأکید کرده که کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ نخواهد شد.