ممنوعیت فعالیت تورهای گردشگری و طبیعت گردی گیلان در تعطیلات عید سعید فطر ممنوعیت فعالیت تورهای گردشگری و طبیعت گردی گیلان در تعطیلات عید سعید فطر
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: برگزاری هیچ تور گردشگری در گیلان مجاز نیست؛ مردم دل به گردشگری هولناک نسپارند.

رتبه بندی جهانی پاسپورت ها و رتبه ایران رتبه بندی جهانی پاسپورت ها و رتبه ایران
در تازه‌ترین رتبه‌بندی جهانی پاسپورت، ژاپن همچنان قوی‌ترین و افغانستان ضعیف‌ترین گذرنامه را دارند. گذرنامه ایران نیز امسال با امکان دریافت ویزای فرودگاهی به عمان، دو رتبه صعود کرده است.

۴ روز کار و ۳ روز تعطیلی در هفته ۴ روز کار و ۳ روز تعطیلی در هفته
دولت ژاپن برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا، از تهیه الگوی چهار روز کار و سه روز تعطیلی در هفته برای تحریک اقتصاد و گردشگری داخلی خبر داده است.

«گردشگری واکسن» در راه است «گردشگری واکسن» در راه است
شاید یکی از بهترین راهبردهای پیش‌روی بخش گردشگری در دوران کرونا، گردشگری سلامت باشد.

تور ترکیه «رسما» ممنوع؛ پرواز و هتل برقرار تور ترکیه «رسما» ممنوع؛ پرواز و هتل برقرار
پس از گذشت چهار روز از ابلاغ مصوبه ممنوعیت تور ترکیه، آژانس‌های مسافرتی از تبلیغ تور و فروش گشت ترکیه رسما منع شدند، اما فروش بلیت پرواز و سایر خدمات مسافرتی ترکیه متوقف نشده است.

پربازدیدترین مکان های تاریخی ایران پربازدیدترین مکان های تاریخی ایران
مدیرکل موزه‌ها اعلام کرد:‌ موزه‌ها،‌ محوطه‌ها و آثار تاریخی در تعطیلات نوروز یک میلیون و ۲۴۵ هزار بازدیدکننده داشتند و کاخ سعدآباد همانند سال‌های گذشته رکورد بازدیدها را شکست.

وزارت کشور: لغو تورهای ترکیه فورا به شرکت های گردشگری اعلام شد وزارت کشور: لغو تورهای ترکیه فورا به شرکت های گردشگری اعلام شد
معاون هماهنگی وزارت کشور از ابلاغ تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا، مبنی بر لغو فوری تور ترکیه به کلیه شرکت های گردشگری خبر داد.

تصاویر رژه مومیایی های فراعنه مصر در خیابان های قاهره تصاویر رژه مومیایی های فراعنه مصر در خیابان های قاهره
دولت مصر امیدوار است با افتتاح موزه ملی جدید مصر، درآمد گردشگری کشور را برای جهان پس از پاندمی کرونا احیا کند.

تعطیلی کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی زیر نظر میراث فرهنگی در ١٣ فروردین تعطیلی کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی زیر نظر میراث فرهنگی در ١٣ فروردین
تمام بناها و موزه‌های دارای محوطه باز و فضای سبز ـ زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ ۱۳ فروردین‌ماه تعطیل هستند.

آن همه قول و قرار باد هوا بود؟ آن همه قول و قرار باد هوا بود؟
اختصاصی کلانشهر: بنا بر تصاویری که به دست‌ کلانشهر رسیده است امروز صبح در محوطه‌ی اطراف پارک شهر تعدادی چادر مسافرتی مستقر شده است و مسافران به جای اقامت در مراکز مشخص‌شده‌ی گردشگری در حاشیه‌ی پارک‌ها اسکان یافته‌اند. بنابراین تمام دستگاه‌های مسئول ازجمله اداره گردشگری گیلان، شهرداری ...

برخورد با یک تور گردشگری غیرمجاز در شهرستان تالش برخورد با یک تور گردشگری غیرمجاز در شهرستان تالش
رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از برخورد با یک تور گردشگری غیرمجاز به دلیل نقض پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان تالش خبر داد.

ممنوعیت بازدید از مناطق چهار گانه استان گیلان ممنوعیت بازدید از مناطق چهار گانه استان گیلان
بازدید از کلیه مناطق چهارگانه محیط زیست استان گیلان ممنوع است.

بازدید گردشگران از دژ تاریخی قلعه رودخان فومن بازدید گردشگران از دژ تاریخی قلعه رودخان فومن
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از بازدید بیش از ۵ هزارمسافر نوروزی از منطقه گردشگری قلعه رودخان فومن خبر داد  

گردشگری مذهبی گیلان تلفیقی از رویدادهای تاریخی و طبیعی گردشگری مذهبی گیلان تلفیقی از رویدادهای تاریخی و طبیعی
مسئول موزه رشت با بیان اینکه گیلان گردشگری مذهبی گیلان تلفیقی از رویدادهای تاریخی و میراث طبیعی است، گفت: باید جذابیت گردشگری مذهبی را با استفاده از رویدادها و بهره‌مندی از فن تفسیر به مسافران، گردشگران و آیندگان منتقل کرد.

آیا کرونا واقعا کسی را در تاسیسات گردشگری گیلان آلوده نمی کند؟ آیا کرونا واقعا کسی را در تاسیسات گردشگری گیلان آلوده نمی کند؟
کلانشهر- گروه اجتماعی: امروز معاون گردشگری میراث فرهنگی گیلان درحالی قول داد: «کسی در تاسیسات گردشگری گیلان به کرونا مبتلا نمی‌شود» که هنوز تکلیف سفرهای نوروزی به روشنی مشخض نشده است. حمیدرضا آذرپور در مصاحبه با ایسنا گفت: اطمینان خاطر می‌دهیم که در تاسیسات گردشگری و ...

«نزدیک گردی» کنید «نزدیک گردی» کنید
حدود یک دهه است عبارت Staycation وارد فرهنگ لغات سفر شده که به معنی سپری کردن تعطیلات در خانه و کشف جاذبه‌ها در نزدیکی محل زندگی است؛ نسخه‌ای که در دوران کرونا محبوب شده است.

از هشدارهای جدی درباره سفر تا قیمت های میلیونی از هشدارهای جدی درباره سفر تا قیمت های میلیونی
درحالی که ستاد ملی مقابله کرونا درباره برنامه‌ریزی برای سفرهای نوروزی هشدار جدی داده است، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مردم می‌خواهد با تور سفر بروند. بنا بر اظهارنظرهای مردم در فضای مجازی درباره چگونگی تامین ایمنی در سفرهای گروهی، قیمت این تورها نیز برای خانواده ایرانی مساله است.

ورود مردان مجرد به امارات ممنوع شد! ورود مردان مجرد به امارات ممنوع شد!
در جزئیات جدید ویزای گردشگری کشور امارات، مردان مجرد زیر ۵۰ سال به تنهایی نمی‌توانند به این کشور سفر کنند.

استیصال در بازار سفر نوروز استیصال در بازار سفر نوروز
تبلیغ و فروش سفرهای خارجی و داخلی برای تعطیلات نوروز آغاز شده است، درحالی که ستاد ملی کرونا نه تنها هنوز به تصمیمی روشن درباره سفرهای نوروزی نرسیده، بلکه مصوبه‌ای دارد که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را موظف می‌کند از انجام تبلیغ و مشوق برای افزایش سفر، نظیر فروش بلیت و تورهای تخفیف‌دار و امثال آن جلوگیری کند.

افزایش قیمت نفت به بیشترین میزان ۱۳ ماه گذشته افزایش قیمت نفت به بیشترین میزان ۱۳ ماه گذشته
کاهش یک میلیون بشکه در روز تولید نفت آمریکا و ذخایر نفت این کشور باعث شد قیمت طلای سیاه به بیشترین میزان ۱۳ ماه گذشته برسد.

تکلیف افزایش قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۱۴۰۰ مشخص شد تکلیف افزایش قیمت بلیت هواپیما در نوروز ۱۴۰۰ مشخص شد
تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هیچ ایرلاینی اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما برای ایام نوروز را ندارد.

ورود به کیش از ۲۵ اسفند ممنوع شد ورود به کیش از ۲۵ اسفند ممنوع شد
به گفته سخنگوی ستاد نوروزی کیش، از 25 اسفند تا 15 فروردین ماه ورود به کیش ممنوع اعلام شد.

مجوز مشروط سفر در نوروز ۱۴۰۰ صادر شد مجوز مشروط سفر در نوروز ۱۴۰۰ صادر شد
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا برای انجام سفرهای نوروز ۱۴۰۰در قالب تورهای مسافرتی و نیز با رزرو مراکز اقامتی دارای مجوز متقاعد شد.

تورها از استان های شمالی راهی این استان شده بودند تورها از استان های شمالی راهی این استان شده بودند
معاون گردشگری اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از برخورد با تورهای غیرمجاز گردشگری و اخراج آنها از یزد خبر داد.

مجوز سفر در تعطیلات پیش رو صادر نخواهد شد مجوز سفر در تعطیلات پیش رو صادر نخواهد شد
کلانشهر:استاندار تهران با اشاره به ممنوعیت تردد به استانهای شمالی مازندران، گیلان و گلستان در عین حال گفت: هیچ مجوزی در سامانه برای تعطیلات پیش‌رو صادر نخواهد شد. به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت تردد در تعطیلات پیشرو گفت: طبق اعلام پلیس ...

پروانه ی تور گردشگری باطل شد / علت مرگ همچنان در هاله ای از ابهام پروانه ی تور گردشگری باطل شد / علت مرگ همچنان در هاله ای از ابهام
کلانشهر _ گلناز ابراهیمی: سها رضانژاد، دختری ۲۷ ساله اهل کرج است که روز پنجشنبه ۱۹ تیر ماه، همراه دوستان خود به یک تور مسافرتی ۳ روزه به مقصد منطقه جهان‌ نما در ارتفاعات کردکوی استان گلستان رفته و همراه آنها در منطقه کردکوی کمپ می ...

معاون وزیر: تورهای گردشگری می توانند برای نوروز ۱۴۰۰ برنامه ریزی کنند معاون وزیر: تورهای گردشگری می توانند برای نوروز ۱۴۰۰ برنامه ریزی کنند
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت که با پیگیری و هماهنگی ‎های انجام شده تورهای مجوزدار می‌توانند با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ برنامه ریزی کنند.

ورود به شهر ماسوله ممنوع شد ورود به شهر ماسوله ممنوع شد
کلانشهر: آنطور که مخاطبان کلانشهر از شهر ماسوله گزارش داده‌اند، جاده‌ی فومن به سمت شهر ماسوله توسط پلیس مسدود شده و پلاک‌های غیربومی امکان ورود به این شهر تاریخی را ندارند.

آسیب ۱۴۳۸ میلیارد تومانی کرونا به صنعت گردشگری/ ۳ هزار تأسیسات گردشگری در گیلان با خسارت جدی مواجه شدند آسیب ۱۴۳۸ میلیارد تومانی کرونا به صنعت گردشگری/ ۳ هزار تأسیسات گردشگری در گیلان با خسارت جدی مواجه شدند
صنعت گردشگری در کشور و گیلان یک صنعت فرابخشی به شمار می‌رود زیرا به‌طور مستقیم بر روی حمل‌ونقل، هتل داری و دیگر بخش‌های جامعه تأثیر مستقیم دارد لذا طبق گفته‌های حمیدرضا آذرپور از اول شیوع کرونا تاکنون هزار و ۴۳۸ میلیارد و ۱۳۴ میلیون تومان خسارت به‌طور مستقیم به صنعت گردشگری واردشده است.

خودروهای غیربومی در سه ورودی گیلان اعمال قانون می شوند خودروهای غیربومی در سه ورودی گیلان اعمال قانون می شوند
فرمانده انتظامی گیلان: خودروهای غیربومی در سه ورودی گیلان اعمال قانون می‌شوند