سخنگوی وزارت آموزش و پرورش:

واکسیناسیون دانش آموزان اجباری نیست/ با مدارس متخلف برخورد می‌شود


۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۶:۲۶ | کد خبر: ۲۳۵۴۷ چاپ

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه الزامی برای واکسیناسیون دانش آموزان وجود ندارد، گفت: آموزش و پرورش ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس را مشروط به واکسیناسیون نکرده است.

واکسیناسیون دانش آموزان اجباری نیست/ با مدارس متخلف برخورد می‌شود
کلانشهر:صادق ستاری فرد با اشاره به مصوبه سال گذشته‌ ستاد مقابله با کرونا مبنی بر لزوم انجام واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال افزود: دانش آموزان استقبال خوبی از واکسیناسیون داشتند البته وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت هم همکاری بسیار خوبی داشتند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش ۹۲۷ مجموعه ورزشی خود را به عنوان مناطق واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت قرار داد تا مردم به دریافت خدمات واکسیناسیون سهولت دسترسی داشته باشند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۹۵ درصد جامعه فرهنگیان دز اول و  ۹۰ درصد دز دوم را دریافت کردند، اظهارداشت: برای دز سوم ۵۱ درصد فرهنگیان مراجعه کردند و اخیراً با تصویب ستاد کرونا و توصیه وزارت بهداشت، دز چهارم نیز به عنوان دز یادآور به فرهنگیان توصیه شده است.

ستاری فرد یادآور شد: در سال ۱۴۰۰، برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال مصوب شده بود که صرفاً ۲ دز واکسن تزریق شود که استقبال خوبی صورت گرفت؛ ۹۲ درصد دانش آموزان در رده سنی یادشده دز اول و ۸۰ درصد هم دز دوم را دریافت کردند و درصد بالایی از افراد جامعه هم  واکسینه شدند؛ بنابراین به دلیل درصد بالای واکسیناسیون در جامعه و دانش آموزان، مدارس بازگشایی شدند.

وی افزود: کشور ایران،  جزو آخرین کشورهایی بود که آموزش‌های حضوری را از سر گرفت و برای مهر ماه امسال هم در تلاشیم که اقلام بهداشتی مورد نیاز مدارس و به ویژه تهویه کلاس‌ها را فراهم کنیم تا اگر با موج جدیدی همراه شدیم موضوع را مدیریت کرده و مجدداً به آموزش‌های مجازی برنگردیم.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه مدارس ابتدایی تا متوسطه از ۱۴ فروردین ماه امسال بازگشایی شدند، گفت: با توجه به تمهیدات وزارت بهداشت و سایر نهادهای خدمات‌رسان امیدواریم تا مهر از این پیک هم عبور کنیم و با چالشی مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه اجباری به انجام واکسیناسیون و کارت واکسیناسیون به عنوان پیش شرط ثبت نام دانش آموزان وجود ندارد گفت: آموزش و تضمین سلامت حق دانش آموزان است؛ بنابراین توصیه ما این است که واکسیناسیون دانش‌آموزان بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا انجام شود اما الزامی برای این کار وجود ندارد و ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس را مشروط به واکسیناسیون نکردیم.