khanekhodro

شبکه کودک صداوسیما عذرخواهی کرد


۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۹:۳۱ | کد خبر: ۲۷۷۵۵ چاپ

محمدصادق باطنی مدیر شبکه کودک با انتشار متنی در صفحه شخصی خود به ارایه توضیحاتی درباره پخش گزارش مرتبط با حادثه تروریستی شاهچراغ از این شبکه تلویزیونی پرداخت.

شبکه کودک صداوسیما عذرخواهی کرد
کلانشهر:وی با انتشار ویدیویی مربوط به حضور خود در یکی از برنامه‌های شبکه دو تلویزیون نوشت: «بعد از حادثه تلخ شاهچراغ و گزارش کوتاهی که از شبکه کودک پخش شد مترصد فرصتی بودم تا با مخاطبان عزیز شبکه کودک به ویژه پدر و مادرهای محترم چند کلامی صحبت کنم تا این فرصت در شبکه ۲ فراهم شد.

– شبکه کودک رسانه‌ای امن برای تمام کودکان ایران عزیزمان بوده، هست و خواهد بود.

– در تمام بازه‌ای که رسانه‌های مختلف مشغول نشان دادن تصاویر دلخراش حادثه شاهچراغ بودند، ما یک قطره خون، صدای شلیک گلوله و حتی تصویر آرتین روی تخت بیمارستان را هم به مخاطبان شبکه کودک نشان ندادیم.
محمدصادق باطنی

– ما در شبکه کودک تلاش می‌کنیم در عین حراست از امنیت کودکی کودکانمان به آنها بیاموزیم که نسبت به جامعه و وقایع پیرامونتان حساس باشید.

– گزارش ناپخته‌ای که از شیراز پخش شد فاصله عمیقی با نیت و طراحی انجام شده داشت و با وجود اینکه در کانال نهال (و نه کانال پویا) پخش شده بود، حاوی واژه‌های نامناسبی برای کودکان بود که موجبات نگرانی برخی از خانواده‌ها را فراهم آورد.

– بنده از این مخاطبان عزیز، عذرخواهی می‌کنم و به خانواده‌های عزیزمان مجدد تاکید می‌کنم که شبکه کودک شبکه‌ای زنده و در کنار شما خانواده‌های ایرانی است و اگر خطایی از این شبکه سر زد با نقد و صبوری شما عزیزان روز به روز خود را بهبود می‌بخشد.

– اما آنچه این روزها برای اهالی شبکه کودک بسیار ارزشمند بود پویش «آرتین_کنارتیم» بود. پویشی که بیش از ۵۰ هزار کودک عزیز در آن شرکت کردند و برایمان نقاشی ارسال کردند و ما فقط تعداد اندکی را توانستیم از آنتن رسانه ملی پخش کنیم.

– شرمنده تمام آنهایی هستیم که می‌گفتند فرزندمان از آنتن کنار نمی‌رود تا نقاشی خود را که برای آرتین فرستاده روی آنتن مشاهده کند. ما نتوانستیم جز تعدادی محدود را به تصویر بکشیم.

– تعداد کمی از این نقاشی‌ها را می‌توانید در استوری بنده ملاحظه کنید. نقاشی‌هایی پرمهر که غلیان عاطفه مردم عزیزمان به آرتین و خانواده‌اش را نشان می‌دهد.

– به فکر انجام کاری برای آرتین و نقاشی‌های ارسالی هستیم. اگر پیشنهادی دارید پذیرای پیشنهاداتتان هستیم.

– از تمام دوستانی که در این ایام بنده و شبکه کودک را با نقدها، توصیه‌ها و حتی توهین‌ها خطاب قرار دادند ممنونم. همه را خواندم و بر دو دیده نهادم. حتی آنهایی که بی‌انصافی کردند و یک سویه نگریستند و ره به خطا رفتند.

– شبکه کودک رسانه‌ای امن برای تمام کودکان ایران عزیزمان بوده، هست و خواهد بود.»

نظر شما:

security code