گرانفروشی و عدم اعلام موجودی از تخلفات بازاریان گیلان

معاون نظارت،بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت گیلان گفت: عمده تخلفات در بازرسی از بازار استان مباحث گرانفروشی، عدم اعلام موجودی و  امتناع از فروش است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، محمد درویش‌کردار با بیان اینکه برای حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از اخلال در بازار از ورود هرگونه کالای قاچاق برای عرضه جلوگیری می‌شود،گفت: در همین راستا از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۳۹ پرونده کالای قاچاق در سطح استان گیلان تشکیل شده است.

وی تعداد گزارشات و شکایات مردمی واصله در سامانه ۱۲۴ را یک هزار و صد فقره عنوان کرد و افزود: هوشیاری و همراهی آحاد مردم جامعه در کشف کالای قاچاق و همچنین در برخورد با گرانفروشی، تقلب، کم‌فروشی، عدم درج قیمت، احتکار و اختفاء را بسیار حائز اهمیت است تا بازرسان این سازمان نسبت به بررسی و برخورد به موقع با این تخلفات اقدام کنند.

درویش‌کردار تصریح کرد: میزان ارزش ریالی پرونده های متشکله بالغ بر ۷۶ میلیارد ریال در سطح استان بوده است که عمده تخلفات در مباحث گرانفروشی، عدم اعلام موجودی و امتناع از فروش بوده است که به لحاظ تعداد تخلفات کشف شده به 9هزار و ۸۳۲ مورد می‌رسد.

 

معاون سازمان صمت گیلان مشارکت مردمی در گزارش تخلفات و ظن به تخلف را به سامانه ۱۲۴ این سازمان در جلوگیری و کاهش تخلفات در سطح استان مهم ارزیابی کرد و افزود: نقش گزارش تخلفات توسط مردم به ستاد خبری و واکنش آحاد جامعه به تخلفات احتمالی همواره مهم و بازدارنده بوده است که امیدواریم به یک فرهنگ عمومی برای مقابله با تخلفات تبدیل شود.

 

نظر شما:

security code