معاون رییس جمهور خبر داد:

هدر رفت بالای آب در پخت غذاهایی که دور ریخته می شوند


۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۳ | کد خبر: ۸۵۰ چاپ
هدر رفت بالای آب در پخت غذاهایی که دور ریخته می شوند

معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: سالانه 28 میلیارد متر مکعب آب در غذاهایی مصرف می شود که دور ریخته می شوند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار طی تماس تصویری در برگزاری همایش بانوی آب که در سالن انتظام رشت برگزار شد، گفت: بسیار علاقمند بودم که امروز در این همایش حضور یابم اما به دلیل شرایط جوی که مانع از فرود هواپیما در فرودگاه رشت پیش آمد، نتوانستم در استان سرسبز استان حضور یابم.

وی افزود: مصرف و مدیریت آب مساله جدی در کشور است و تلاش دولت نیز این است که بهترین برنامه ریزی ها در این امر لحاظ شود. تحقق این اهداف مهم نیاز جدی به مشارکت و توجه مردم دارد.

ابتکار ادامه داد: اهمیت استفاده صحیح از آب و همچنین کاهش آلودگی و هدر رفت آب باید در اولویت کاری همه ما قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: به دلیل نقش پر رنگی که زنان در خانواده و ترویج فرهنگ مصرف صحیح آب دارند، می توانند، در تحقق این اهداف موثرند .

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: علاوه بر این قشر ارزشمند،همه باید در حوزه آب تاثیرگذار باشیم تا وضعیت آب کشور بهبود یابد.

ابتکار هدف از برگزاری چنین همایش هایی را ایجاد بسیج اجتماعی برای جلوگیری از هدر رفت آب ها عنوان کرد و افزود: می توانیم با آموزش الگوی مصرف آب، این ماده ارزشمند را از هدر رفت ها نجات دهیم.

وی تصریح کرد: سالانه 28میلیارد متر مکعب آب از غذایی هایی هدر می رود که  دور ریخته می شوند. توجه به ارزش غذایی و مصرف پخت و مصرف به اندازه غذاها باید جامعه جدی گرفته شود.

ابتکار گفت: برای همه استان ها مساله آب مهم است و برای اصلاح الگوی کشت و آبیاری در مزارع باید بیش از گذشته کار کنیم.

وی افزود: زنان در خانواده مدیریت منابع را برعهده دارند. در همه شهرها و روستاهای گیلان با  بهره مندی از شبکه اجتماعی باید روشهای جدید را برای مصرف آب ترویج دهیم.

معاون رییس جمهور گفت: همه باید موضوع مصرف آب را در اولویت کاری برنامه زندگی قرار دهیم. 

نظر شما:

security code