khanekhodro

معاون وزیر علوم عنوان کرد:

دانشجویان جدید الورود با واحد کمتر و کلاس فشرده تر ترم یک را سپری می کنند


۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۲:۵۵ | کد خبر: ۹۰۵۱ چاپ
دانشجویان جدید الورود با واحد کمتر و کلاس فشرده تر ترم یک را سپری می کنند

معاون آموزشی وزارت علوم به بیان توضیحاتی درباره جزئیات نحوه آموزش در ترم تحصیلی جدید به ویژه برای نودانشجویان پرداخت.

کلانشهر: علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت و گوی زنده تلویزیون درباره جزئیات آموزش در ترم تحصیلی جدید گفت: مسئله اساسی برای برگزاری کلاس های عملی ترم جاری با آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها یا بخش تجربی کلاس‌هاست. آن دسته از دانشگاه هایی که می توانند دانشجویان را به صورت حضوری پذیرش کنند اولویت با برگزاری این کلاس های عملی است و پس از آن اولویت با کلاس های تحصیلات تکمیلی است.

خاکی صدیق در ادامه بیان کرد: در تابستان تعدادی از دانشگاه ها آزمایشگاه ها و کارگاه ها را برگزار و کاستی های ترم گذشته را جبران کردند و یکی از چالش های جدی آموزش الکترونیکی بخش تجربی، کارگاهی و آزمایشگاهی است.

ظرفیت و تعداد پذیرش دانشجویان در خوابگاه‌ها

خاکی صدیق در ادامه درباره ظرفیت و تعداد پذیرش خوابگاه‌ها در ترم جدید بیان کرد: برنامه ریزی خوابگاه‌ها بر عهده معاونت‌های دانشجویی است و برنامه خوابگاه‌ها به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که شاهد تراکم در اتاق‌های خوابگاه نباشیم و طبیعتا درصد پذیرش در خوابگاه‌ها خیلی کاهش پیدا خواهد کرد.

خاکی صدیق اضافه کرد: ظرفیت هر اتاق خوابگاه در وضعیت طبیعی ۴ تا ۶ نفر و در برخی مواقع بالاتر است، ولی فعلا برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی این پذیرش محدود شده است.

وضعیت دانشجویان جدید الورود

معاون وزیر علوم درباره دانشجویان جدید بیان کرد: دانشجو‌های جدید الورود بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری توسط سازمان سنجش از اوایل آبان به صورت الکترونیکی ثبت نام خود را انجام می‌دهند و کلاس‌ها را به صورت الکترونیکی شروع می‌کنند؛ مشکلی برای شروع ترم تحصیلی آن‌ها نداریم.

معاون وزیر علوم اضافه کرد: با توجه به اهمیت آشنایی دانشجویان جدید الورود با فضای دانشگاه و استادان به دانشگاه‌ها توصیه شده شرایط حضور این دانشجویان را در کلاس‌های حضوری حداقل به مدت دو هفته فراهم کنند، ولی با توجه به اولویت سلامت دانشجویان اگر به هر دلیلی امکان حضور این دانشجویان  به صورت حداقلی هم ممکن نباشد ترم تحصیلی آن‌ها به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود بنابراین دانشجویان نگران ترم خود نباشند، زیرا ترم جاری را به صورت کامل پاس می‌کنند.

تلاش می‌کنیم ترم برای نودانشجویان حذف نشود

خاکی صدیق در ادامه با بیان اینکه ترم تحصیلی این دانشجویان فشرده‌تر می‌شود، افزود: دانشجویان در امتحانات پایان ترم مثل دانشجویان قدیم شرکت خواهند کرد و تمام تلاشمان این است که ترم حذف نشود. دیر شروع شدن ترم این دانشجویان با واحد کمتر و کلاس فشرده‌تر جبران می‌شود.


باشگاه خبرنگاران جوان