نخستین مرکز تخصصی علوم کانون فکری گیلان گشایش یافت

هم‌زمان با چله‌ انقلاب اسلامی، نخستین مرکز تخصصی علوم کودک ونوجوان کانون فکری استان گیلان با بزرگ‌ترین آسمان‌نمای دیجیتال شمال کشور در مرکز شماره سه کانون پرورش فکری رشت آغاز ‌به‌ کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، اسفندیارضیائی مدیرکل کانون پرورش فکری استان گیلان گفت: این مجموعه‌ی علمی با هدف تخصصی‌سازی مراکز فرهنگی هنری و رصد توان‌مندی‌های علمی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی، در رشت افتتاح شد.

وی افزود: مرکز تخصصی علوم کانون فکری گیلان با هزینه بیش از یک میلیار ریال از منابع  ملی و استانی گشایش یافت، افزون بر فعالیت در عرصه‌ی ستاره‌شناسی، به آموزش رباتیک، محاسبه ذهنی با چرتکه و هم‌چنین برپایی کارگاه‌های زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک خواهد پرداخت.

ضیائی ادامه داد: فعالیت سایت کودک، نوجوان و بازی‌های رایانه ای، از دیگر فرصت‌های پیش‌روی کودکان و نوجوانان در این مرکز است در این راستا، خانه بازی‌، سرگرمی و خلاقیت آن به تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها و ایجاد فضایی پرنشاط برای کودکان و نوجوانان کمک‌ می‌کند.

وی به معرفی بخش‌های مختلف مرکز تخصصی علوم کانون گیلان پرداخت و ضمن تاکید بر ضرورت‌ آشناسازی کودکان و نوجوانان با فن‌آوری‌های نوین گفت: راه‌اندازی ششمین سایت کودک، نوجوان و بازی‌های رایانه‌ای در این مجموعه، به همین منظور صورت‌گرفته ‌است.

ضیائی ضمن مهم قلمدادکردن بازی برای کودکان، از تلاش دست‌اندرکاران کانون برای تجهیز مراکز فرهنگی هنری سراسر استان گیلان به اتاق بازی خبر داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری رشت در ادامه نیز افتتاح مرکز تخصصی نجوم را گامی در جهت تحقق اهداف انقلاب توصیف‌ کرد و گفت: چنان‌چه بخواهیم برای آینده این کشور نسلی توان‌مند و توانا تربیت کنیم، به یقین بسترساز آن مجموعه‌های ارزش‌مندی چون کانون پرورش فکری خواهند بود.

علیرضا انصاری افزود: آموزش همیشه امری مبارک است و چنان‌چه این مهم درحوزه‌ی کودک و نوجوان صورت‌گیرد، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

وی خواستار فراهم‌سازی ابزارهای نوآورانه برای کشف استعدادهای کودکان و تشویق آینده‌سازان ایران اسلامی برای حضور در مراکز فرهنگی هنری کانون شد.

نظر شما:

security code