تنبیه بدنی و یا هرگونه توهین و تحقیردانش آموز جایگاهی در اصول تربیتی و آموزشی مدارس نداشته و هیچ کس حق ندارد به دلیل تخلف دانش آموزان، آن‌ها را تنبیه کند

ورود دادستان لنگرود به ماجرای تنبیه بدنی دانش آموز
کلانشهر: سیدهاشم میرحسینی دادستان لنگرود موضوع سیلی خوردن دانش آموز ابتدایی را مورد پیگیری قرار داد. (اینجا بخوانید)

در پی سیلی زدن مدیر یکی از مدارس ابتدایی شهرستان لنگرود به صورت یک دانش آموز کلاس ششم در این شهرستان و بازتاب گسترده در رسانه‌ها، دادستان عمومی و انقلاب لنگرود گفت: تنبیه بدنی و یا هرگونه توهین و تحقیردانش آموز جایگاهی در اصول تربیتی و آموزشی مدارس نداشته و هیچ کس حق ندارد به دلیل تخلف دانش آموزان، آن‌ها را تنبیه کند.

سیدهاشم میرحسینی افزود: هرگونه ترک فعل عمدی نظیر ضرب و جرح، توهین یا تهدید که سلامت جسمی، روانی، اخلاقی یا اجتماعی کودک و نوجوان را به خطر بیاندارد براساس قانون حمایت از کودکان و نوجوانان جرم محسوب می‌شود.

 

وی اضافه کرد: تحقیقات و رسیدگی قضائی بر اساس روال قانونی انجام شده و بدون اغماض با مسبب این رفتار غیرقانونی برخورد خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب لنگرود گفت: به آموزش و پرورش و بهزیستی شهرستان لنگرود دستور داده شده تا به خانه پدری این دانش آموز مراجعه و ضمن بررسی وضعیت جسمی، روحی و روانی وی، گزارشی از آخرین شرایط دانش آموز را به دادسرا ارائه دهند.

سید هاشم میرحسینی افزود: قانون و دستگاه قضائی از همه اقشار جامعه به ویژه دانش آموزان، کودکان و نوجوانان حمایت می‌کند.