khanekhodro

در روز جهانی مبارزه با کار کودکان ببینیم

تصاویری اندوهبار از کودکان کار در خیابان های رشت


۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۳:۰۳ | کد خبر: ۴۴۸۳۲ چاپ

مشاهده کودکانی که باید در کنار خانواده روزگار بگذرانند یا در مهد کودک، مدرسه، پارک و ...مشغول تفریح و آموزش باشند اما از روی اجبار در خیابانها مشغول کار اجباری هستند اکثر رهگذران را اندوهگین می کند

تصاویری اندوهبار از کودکان کار در خیابان های رشت

اختصاصی کلانشهر: ارسلان محمدنیا- وجود کودکان کار یکی از دردناک ترین آسیب های اجتماعی محسوب می شود. این موضوع فقط مربوط به ایران نیست و طبق آمار یونیسیف (صندوق کودکان ملل متحد) بیش از 160میلیون کودک در جهان مشغول کار اجباری هستند.

هرچند تعداد کودکان کار در استان گیلان نسبت به برخی استانها و شهرهای ایران زیاد نیست اما این پدیده در خیابانهای رشت مرکز استان به وضوح رو به افزایش است. البته سازمان بهزیستی و دیگر ارگانهای مرتبط می گویند بیشتر از 90درصد این کودکان بومی گیلان نیستند و توسط افرادی از شهرهای دیگر ایران برای کارِ چند روزه به خیابانهای رشت فرستاده می شوند اما هر چه که هست مشاهده کودکانی که باید در کنار خانواده روزگار بگذرانند یا در مهد کودک، مدرسه، پارک و ...مشغول تفریح و آموزش باشند اما از روی اجبار در خیابانها، شیشه های اتومبیل ها را پاک می کنند، فال و گل می فروشند یا در کنار بزرگترها حضور دارند تا ترحم رهگذران را برای کمک برانگیزند، اکثر رهگذران را اندوهگین می کند.