چرا سفر به شهر های شمالی پایان نمی گیرد

بسیار سفر باید تا مرده شود جانی؟


۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۲ | کد خبر: ۸۶۱۶ چاپ
بسیار سفر باید تا مرده شود جانی؟

کلانشهر: گروه اجتماعی: سفرهای بین شهری از همان ابتدای شیوع کرونا در ایران یکی از معضلات سیستم درمانی برای کنترل کرونا بود.

اگرچه عوامل بسیاری در شیوع کرونا و تحمیل هزینه های گزاف به سیستم درمانی کشور نقش داشتند اما تعلل در کنترل رفت و آمدهای بین شهری در چند ماه گذشته همواره مورد انتقاد قرار گرفته است.

این انتقادات تا جایی پیش رفت که روز گذشته معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: استان هایی مانند یزد، فارس، مرکزی، بوشهر، آذربایجان غربی و شرقی پروتکل های بهداشتی را خوب  رعایت می کنند و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان تهران و خراسان رضوی و بخشی از  اصفهان خوب نیست. تهرانی هایی که به شمال سفر می کنند استان های شمالی را درگیر کرده اند. نمی دانیم با تهرانی ها چه کنیم؟

استیصال وزارت بهداشت برای کنترل رفت و آمد پایتخت نشینان به شهرهای شمالی و تعلل دستگاه های اجرایی برخی از استان های حاشیه ی کاسپین، اجازه نمی دهد وضعیت شهرهای شمالی در کنترل کرونا بهتر شود.

در تعلل مدیریتی برای کنترل اوضاع بهداشتی این شهرها و همچنین تمایل مردم برای سفر کردن، شعری از سعدی با اندکی تغییر، برای توصیف وضعیت اکنون مناسب به نظر می آید:

بسیار سفر باید تا مُرده شود جانی...